Diskusija apie šventę be alkoholio įsiūbavo politikų patyčias

no-alcoholJau ketvirtus metus iš eilės savivaldybės Taryba nusprendžia leidimus prekiauti miesto šventės metu išduoti nemokamai.

Tad tautodailininkai, amatininkai bei prekiautojai skanėstais, suvenyrais, žaislais šeštadienį prekiavo nemokamai. Tik alaus prekybai buvo išduodamos vienkartinės licencijos, už kurias teko sumokėti valstybės nustatytą sumą.

Savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Irma Augutienė rajono politikams pasakojo, kad dėl nemokamų leidimų Savivaldybės neteks apie 600 Eur pajamų, tačiau prekybininkams tai yra didžiulė paskata susirinkti būtent Šilutėje, o ne kur kitur, nes Šilutės miesto dieną, paskutinį gegužės šeštadienį, švenčių Lietuvoje apstu.

Kai kurie politikai svarstė, kad jeigu mokestis ir būtų renkamas, ko gero, prekybininkų būtų tiek pat. Tačiau, kai įvyko balsavimas paaiškėjo, kad visi jie vieningai nusprendė prekybininkams leisti šventėje prekiauti be mokesčio Savivaldybei.
Diskusija apie mokesčio lengvatą taip ir būtų pasibaigusi, jeigu savivaldybės Tarybos šmaikštuoliai nebūtų pasinaudoję proga „pasišpilkiuoti”.

Niekad humoro nestokojantis „darbietis” Juozas Sauspreškis tarsi nekaltai kreipėsi į rajono mero pavaduotoją žaliąjį valstietį Virgilijų Pozingį.

J.Sauspreškis jam priminė, kad jie abu prieš kelias dienas dalyvavo pokalbyje su Ramūnu Karbauskiu, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiu. Pastarasis aistringai ragino šventes organizuoti be alkoholio. Taigi J.Sauspreškis pasidomėjo, ką apie blaivią Šilutės miesto šventę mano vicemeras V.Pozingis.

Stačiokas V.Pozingis iškart šovė atgal: „Gerbiamas tarybos nary, žiūrėdamas į jūsų akis, aš irgi norėčiau, kad šventės būtų be alkoholio. Aš palaikyčiau tą dalyką”. Po to lyg susigriebė ir blaškydamas nuščiuvusių posėdžių salėje buvusių žmonių dėmesį ėmė dalintis pastebėjimais, kad pastaraisiais metais miesto šventėse, palyginti su vykusiomis prieš 8-10 metų, mažiau pasitaiko girtų, kad žmonių požiūris į alkoholio vartojimą viešuose renginiuose žymiai keičiasi.

Darbo frakcijos pirmininkas Saulius Stankevičius nepraleido negirdom užgaulių vicemero žodžių. Kaip ir dera lyderiui, mūru stojo apginti savo frakcijos narį J.Sauspreškį: “Nesiūlyčiau vertinti tarybos narių pagal akių spalvą arba dar ką nors, nes, jeigu pažiūrėtume į kai kurių tarybos narių veido spalvą, tai alkoholį reikėtų uždrausti apskritai”, – rėžė jis.

Toks S.Stankevičiaus atkirtis, ko gero, palietė ne tik nusišnekėjusį vicemerą, bet ir dar daugiau politikų…