Donelaičio metai išlydėti įspūdingu renginiu

IMG 1036Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos projektas „Donelaitika: knyga, žodis, liturgija ir menas epochų kultūriniuose perskaitymuose“ vienintelis iš Lietuvos viešųjų bibliotekų, buvo įrašytas į Valstybinę Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimo programą.

Jo sumanytojai ir vadovei, bibliotekos direktorei Daliai Užpelkienei, projekto baigiamojo renginio „DO-NE-LAI-TIS! Klausykit, skamba kaip varpas…“ metu rajono meras Vytautas Laurinaitis įteikė Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus padėkos raštą už kūrybingą ir aktyvų dalyvavimą Kristijono Donelaičio 300-ajai sukakčiai skirtoje programoje, naują lietuvių literatūros klasiko palikimo pateikimą ir įprasminimą šiuolaikinėmis priemonėmis.

Tai ne vienintelis šilutiškių darbo įvertinimas. Neseniai Seimo rūmuose F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bendruomenei už programą „Kristijonas Donelaitis: epochos ir dabarties laiko sąskambiai“ irgi įteiktas Ministro Pirmininko padėkos raštas.

Bibliotekininkai drąsiai teigia, kad pavyko lietuvių literatūros klasiko K.Donelaičio kūrybą priartinti prie šių dienų, nors įminti šio genialaus autoriaus tekstų kodą ne toks jau ir paprastas uždavinys. Tačiau šilutiškiai yra arčiausiai Donelaičio geografine prasme, todėl ir pasiekimai, įvertinimai yra ypatingai malonūs.

Pasak D.Užpelkienės, tiek nebūtų pasiekta, jei prie donelaitikos jubiliejinių darbų programos nebūtų prisijungusios kultūros, švietimo įstaigos, žiniasklaida, nevyriausybinių organizacijų sektorius, Lietuvos kūrybinės organizacijos, tarptautiniai partneriai iš Lenkijos, Rusijos, Latvijos. Visi drauge bandėme atrasti Donelaitį iš naujo. Iš viso programa vienijo 99 kultūrinių ir kūrybinių sumanymų įvairovę, 27 įvairius institucinius lokalius ir nacionalinius partnerius, programą viešino ir su organizatoriais bendradarbiavo 9 žiniasklaidos leidiniai.

Prieškalėdžiu donelaitikos projekto organizatoriai, bibliotekininkai, aplankys visus 27 šio projekto partnerius ir įteiks jiems sėkmingo dalyvavimo projekte padėkos ženklus.

Ne veltui baigiamasis renginys pasirinktas advento laikotarpio pradžioje. Svečiams iš Vilniaus – literatūrologui, rašytojui, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto doc. dr. Regimantui Tamošaičiui, aktorei Reginai Paliukaitytei, dainininkei, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorei Aušrai Liutkutei, jos studentui Rolandui Vilkevičiui, fleitininkei Viktorijai Zabrodaitei ir pianistui Aleksandrui Vizbarui – pavyko sukurti nuostabią, jaukumu dvelkiančią atmosferą bibliotekoje.

Išlydėję donelaitikos metus, apsukę laiko ratą, bibliotekininkai pasitinka Etnografinių regionų metus ir rengia naujus prasmingus darbus.