Dovana Lietuvos mokykloms – 3500 programinės įrangos SOLIDWORKS licencijų paketų

 

Solidworks licenciju_perdavimas_2_20180518Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA, Švietimo ir mokslo ministerija bei LINPRA įmonė narė UAB „IN RE“, įgaliotas Dassault Systemes SOLIDWORKS Corporation techninio palaikymo ir mokymo centras Lietuvoje, pasirašė trišalį memorandumą, pagal kurį Lietuvos mokykloms dovanojama 3500 licencijų paketų „SOLIDWORKS Student Design Kit“.

Ši trimačio projektavimo, virtualios simuliacijos ir vizualizavimo programinė įranga, skirta mokslo ir mokymo tikslams, yra priemonė skatinti STEAM dalykų ugdymą Lietuvos mokyklose bei prisidėti prie inovacijų kultūros plėtros Lietuvoje. Šia įranga galės pasinaudoti kiekviena, net mažiausia, šalies mokykla.

Licencijas Švietimo ir mokslo ministrei Jurgitai Petrauskienei gegužės 17 d. perdavė Lietuvoje viešintis Dassault Systemes SolidWorks Corp. generalinis direktorius Gian Paolo Bassi, dalyvaujant SOLIDWORKS atstovybės „IN RE“ direktoriui Dr. Vladimirui Popovui ir LINPRA viceprezidentui Gintautui Kvietkauskui.

„Kiekvienam šalies mokiniui turime užtikrinti kokybišką švietimą. Tokios iniciatyvos parodo, kad verslas gali labai konkrečiai ir prasmingai prisidėti prie ugdymo gerinimo ir tikimės, kad panašių iniciatyvų bus vis daugiau. Mokiniams labai naudinga turėti galimybę dirbti su programomis, kurios naudojamos realiame praktiniame gyvenime. Ir dar svarbiau, kad tokią galimybę turėtų visi Lietuvos mokiniai, nesvarbu kokioje mokykloje jie mokosi“, – sako švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė.

„LINPRA ir Švietimo ir mokslo ministerija jau ilgą laiką bendradarbiauja bei vysto bendras iniciatyvas, siekiant tobulinti ugdymo procesą ir kurti paskatas inžinerinės krypties specialistų gausėjimui. Toks projektas – vienas iš geriausių verslo ir valdžios bendradarbiavimo pavyzdžių, kuris bus apčiuopiamas mūsų mokyklose. Dėkojame SOLIDWORKS už dosnumą ir ministerijai už tolesnį perduotų licencijų įveiklinimą“, – komentuoja LINPRA viceprezidentas Gintautas Kvietkauskas.