Dovana merui – už nuopelnus Darbo partijai

TARYBOJE salikasPraėjusį ketvirtadienį rajono Tarybos posėdis prasidėjo sveikinimais merui Virgilijui Pozingiui. Keturiasdešimt aštuntąjį gimtadienį švenčiančiam merui politikai įteikė puokštę gėlių, linkėjo sveikatos ir sėkmės.

O Darbo partijos Šilutės skyriaus pirmininkas Saulius Stankevičius buvo  originalesnis nei kiti politikai. Valstiečių liaudininkų ir žaliųjų partijai atstovaujantį merą V.Pozingį jis apjuosė baltu šaliku, papuoštu Darbo partijos simbolika, ir padėkojo už nuopelnus Darbo partijai.

Posėdyje dalyvavę politikai, Savivaldybės administracijos darbuotojai ir įvairių įstaigų atstovai plojimais palydėjo S.Stankevičiaus frazę, kad tokie šalikai dovanojami tik tiems žmonėms, kurie yra daug nusipelnę Darbo partijai.

Meras už dovaną padėkojo, tačiau dar neatsisėdęs į savo krėslą šaliką greitai nusiėmė.

Kokie rajono mero V.Pozingio ypatingi nuopelnai Darbo partijai, tuomet niekas nesakė. Galima spėti, kad V.Pozingis darbiečių padėkos nusipelnė mobilizavęs valdančiosios koalicijos politikus taip, kad apsaugotų rajono vadovų atlyginimus nuo ketinimų sumažinti.
TARYBOJE
Iniciatyvos panaikinti vadovų atlyginimų priedus buvo ėmęsis rajono politikas A.Jakas, o jį palaikė visa opozicija. Rajono Tarybos komitetų posėdžiuose svarstant A.Jako siūlymus mažinti valdžios algas, šie sprendimų projektai pasiekė rajono Tarybos posėdį tik todėl, kad už juos balsavo ir vienintelis iš valdančiosios koalicijos politikų – liberalsąjūdietis Jonas Purlys. Jis suabejojo, ar I.Vasiljevienė verta 50 proc. atlyginimo priedo, nes jos pasirašytuose dokumentuose (rajono Tarybos sprendimų projektuose) būna daug klaidų.

Bet Tarybos posėdyje balsuojant už valdžios algų mažinimą, J.Purlys jau buvo kartu su valdančiąja dauguma. Jis balsavo, kad Darbo partijos nariams, savivaldybės administracijos direktorei I.Vasiljevienei ir kitiems rajono vadovams būtų palikti priedai prie atlyginimų ir kad mero pavaduotoja Stasė Skutulienė išliktų etatine darbuotoja.

Meras V.Pozingis vėliau „Šilutės naujienoms“ aiškino, kad Darbo partijos dovaną priėmęs kaip įvertinimą už gerą darbą Savivaldybei.

O S.Stankevičius „Šilutės naujienoms“ sakė, kad jo frazė apie rajono mero V.Pozingio nuopelnus Darbo partijai buvo tik šmaikštus pokštas. S.Stankevičius  taip norėjęs pasidžaugti mero gimtadieniu ir kolegoms politikams pakelti nuotaiką.