Dovana sporto aistruoliams ir ne tik…

dovanojo knygu_nauzemysAkcijos „Knygų Kalėdos“ kraitę Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje gausiai papildė kraštiečio Remigijaus Naužemio dovanotos autorinės knygos.

Šilalės krašte gimęs R.Naužemys mokslus krimto gretimame Šilutės rajone – mokėsi Piktaičių pradinėje mokykloje, vėliau – Šilutės pirmojoje vidurinėje mokykloje (dabar Šilutės pirmoji gimnazija), vienerius metus mokėsi Šilutės žemės ūkio mechanizacijos mokykloje Nr. 12 (dabar Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla). 1967 m. kurį laiką dirbo Šilutės melioracijos statybos valdyboje mechaniku.

Šiuo metu yra Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centro docentas, socialinių mokslų daktaras, aktyvus dziudo ir sambo sporto puoselėtojas, įvairiuose čempionatuose ir varžybose iškovojęs 131 medalį, treneris, sporto mokslininkas, dešimties monografijų, dviejų vadovėlių, daugelio metodinių mokymo priemonių autorius ir bendraautoris.

Bibliotekininkų bičiulystė su knygų autoriumi tęsiasi jau ne vienerius metus. Ne pirmą kartą ir jo dovanos pasiekia biblioteką. Šį kartą dovanota naujausia R.Naužemio parengta monografija „Sanasaras Tamamianas – Lietuvos imtynių sporto puoselėtojas“ (Vilnius, 2015). Leidinyje apžvelgiami imtynių sporto šakos mėgėjams žinomos asmenybės – nuo 1965 m. Lietuvoje gyvenančio armėnų tautybės imtynininko, savigynos imtynių ir dziudo sporto meistro, įvairių varžybų, turnyrų, čempionatų nugalėtojo ir prizininko, pedagogo, pulkininko Sanasaro Tamamiano gyvenimo bruožai ir veikla. Autorius neslepia, kad su knygos herojumi jį sieja bičiuliški ryšiai, pomėgis imtynių sportui, bendrų treniruočių, varžybų akimirkos.

Vengdamas pasikliauti vien savo subjektyvia nuomone, R.Naužemys knygoje cituoja ir pokalbių su herojumi ištraukas. Knyga bus įdomi ir tiems, kurie iki šiol nepamiršta 1986 m. Černobylio atominės elektrinės avarijos, nes S.Tamamianas, būdamas Lietuvos VRM generolo Juozo Bartašiūno aukštesniosios policijos mokyklos pareigūnu, 75 paras dalyvavo ir vadovavo avarijos likvidavimo darbams Narovlios ir Choinikų rajonuose, Gomelio srityje (Baltarusija). Būtent Baltarusijai teko net 70 proc. Černobylio katastrofos radiacijos. Leidinyje atvirai pasakojama apie avarijos likvidavimo darbų radioaktyviojoje zonoje specifiką ir ypatumus.

Sporto visuomenei, aktyviam, žinių siekiančiam skaitytojui siūlome kraštiečio dovanotą autorinę monografiją „Svarsčių kilnojimo sporto istorija Lietuvoje 1970-2010“ (Vilnius, 2012), pristatančią vienos sunkiosios atletikos sporto šakos keturių dešimtmečių raidos istoriją. Didžioji knygos dalis skirta geriausiems Lietuvos svarsčių kilnotojams ir jų pasiekimams įvardinti. Čia minimi ir šilutiškiai sportininkai:  Benediktas Bagočius, Algimantas Kilinskas, Albertas Opulskis, Zigmantas Rauka. Autorius pateikia ir trumpą kūno kultūros ir sporto (ypač – svarsčių kilnojimo) Šilutės krašte istoriją.

Kartu su grupe autorių R.Naužemio parengtas vadovėlis „Svarsčių kilnojimo treniruočių metodika“ (Vilnius, 2007) suteiks žinių tiek norintiems taisyklingai, laipsniškai formuoti atletišką figūrą, tiek siekiantiems pergalių ant sunkumų kilnojimo pakylos. Kaip tai pasiekti nekenkiant savo organizmui ir sveikatai, atsakymus rasite šios kraštiečio dovanotos knygos puslapiuose.

Minėtų R.Naužemio knygų ieškokite F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose.