Dovanomis bei padėkos raštais pagerbtos rajono bendruomenės

bendruomeniu popiete dovanosArtėjant metų pabaigai, besidžiaugiant nuveiktais darbais į Advento popietę – padėkos vakarą sukvietė Šilutės rajono bendruomenių sąjunga. Susirinko rajono bendruomenių atstovai, jų pirmininkai ir kiti darbštuoliai, kurie jau ne vienerius metus stengiasi dėl krašto žmonių gerovės.

Padėkos popietė prasidėjo lietuvininkų tarmės puoselėtojos, Lietuvos Respublikos Prezidentės medaliu ir LRT laidos „Gimtoji žemė“ „Jorio“ apdovanojimu įvertintos etnografės Indrės Skablauskaitės paskaita apie senuosius lietuvininkų papročius. Atvykusiejibendruomeniu popiete laurinavicius sužinojo magiškų burtų galias bei Advento meto tradicijas.

Vėliau, kol salėje buvo demonstruojamos rajono bendruomenių gyvenimo akimirkos, Šilutės rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Marytė Janavičienė pasidžiaugė nuveiktais darbais, aptarė nueitą kelią ir padėkojo darbščiausiesiems simbolinėmis dovanėlėmis.

 Už gerumą atsidėkojo gerumo dovanomis

Didžiausios padėkos žodžiai iš M.Janavičienės lūpų skambėjo visiems, kurie šiemet prisijungė prie gerumo ir išsipildymo akcijos „Padėkime išsipildyti Martyno svajonei“. Bendruomenių sąjungos pirmininkė pasidžiaugė miesto šventės metu įkurtu „Bendruomenių uostu“ bei Žuvienės virimo čempionate išvirta gardžia žuviene.

Nepamirštas ir paskutinis Šilutės rajono bendruomenių sąjungos darbas – leidybinis projektas „Šarlotė Kaizer sugrįžta į gimtinę“. Įgyvendinant šį projektą pirmą kartą išversta vokiečių kilmės šišioniškės gyventojos Š.Kaizer kūryba ir išleista jos apsakymų knyga.

Popietės metu atsiimti padėkos raštų, firminių Šilutės rajono bendruomenių sąjungos įsteigtų puodelių bei neseniai pasaulį išvydusių Š.Kaizer knygų buvo pakviesti Katyčių, Žemaičių Naumiesčio bendruomenių pirmininkai, bendruomenės „Nemuno sala“, asociacijos „Pamario delta“ atstovai.

Padėkota Vilkyčių bendruomenei „Veiviržo slėnis“ ir į amžiną kelionę išlydėto buvusio pirmininko Rimgaudo Baltrukonio dukroms, tęsiančioms tėčio pradėtą veiklą, už visokeriopą pagalbą, aktyvią veiklą – bendruomenei „Saugų artuma“ ir pirmininkui Vytautui Laurinavičiui, Gorainių, Traksėdžių, Šyšos, Mingės, Usėnų bendruomenėms, darbštiesiems stubriškiams, svetingiesiems degutiškiams, Vilkyčių bendruomenei „Viltis“ ir jos pirmininkui Mindaugui Rimeikiui.

bendruomenes pakalnieneNominuoti išskirtiniai bendruomenių darbštuoliai

Padėkos popietę dar labiau sušildė organizacijos įsteigti apdovanojimai penkiems aktyviausiems sąjungos nariams.
Už gebėjimą rūpintis kitais, ne tik bendruomenės nariais, bet ir visomis Šilutės rajono bendruomenėmis, „Metų rūpintojėlio“ apdovanojimas įteiktas bendruomenės „Saugų artuma“ pirmininkui V.Laurinavičiui.

Už sugebėjimą aktyviai kibirkščiuoti visose gyvenimo srityse Mingės bendruomenės narei Monikai Dobrovolskytei įteikta „Metų kibirkštis“.

Už motinišką rūpestį, auginant ne tik penkias savo atžalas, bet ir bendruomenę, „Metų mama“ tituluota Traksėdžių bendruomenės pirmininkė Eglė Paulauskienė.

„Metų paskutiniu mohikanu“ pripažinta Gorainių bendruomenės pirmininkė Salomėja Pakalnienė. Anot M.Janavičienės, tokių žmonių kaip Salomėja, kuri daug metų tęsia visuomeninę veiklą ir „turi pomėgį“ dirbti be piniginio atlygio, jau mažai belikę.
„Metų ramsčio“ apdovanojimas už parėmimą ir palaikymą ne tik bendroje veikloje paskirtas Degučių bendruomenės „Rytdiena“ narėms Nijolei Stanelienei ir Irenai Vismantienei.

Vakaras tęsėsi prie vaišių stalo, netrūko diskusijų, o nuotaiką susirinkusiesiems praskaidrino etnografės I.Skablauskaitės pagamintas specialus punšas.