Dovanos profesionaliems sodininkams

Net sunku suskaičiuoti, kiek kartų per metus tenka dovanomis pradžiuginti artimuosius ir draugus. Nieko nuostabaus, kad laikui bėgant pritrūkstame idėjų, tačiau jų visuomet galime sugalvoti atsižvelgę į jų pomėgius.

Jei būsimąjį dovanos gavėją dažniausiai galite sutikti sode ir būtent jam skambinate norėdami išgirsti patarimą apie tai, kaip geriausiai prižiūrėti augmeniją, jį turėtų pradžiuginti žemiau pateikiamos dovanų idėjos.

Laistymo įranga

Užkietėjusiam sodininkui nebus paslaptis, jog norint džiaugtis gausiu derliumi ir vešlia augmenija, kiekvieną sodinį reikia prižiūrėti ir palaistyti. Tačiau jeigu dovanos adresatas dar nėra optimizavęs šio proceso, Jūs galite jį nustebinti palengvindami šį darbą. Tikėtina, kad kokybišką laistymo žarną sodininkai turi (tačiau galite išsiaiškinti, ar ji nėra nusidėvėjusi), tačiau laistymo sistemomis vis dar nėra apsirūpinęs kiekvienas iš jų. Galite būti tikri – tokia dovana tikrai paliks puikų įspūdį.

Aeratoriai

Kiekvienas, besirūpinantis nepriekaištinga sodo aplinka, svajoja apie vešlią, žaliuojančią pievutę. Tokiais rezultatais džiaugtis aeratoriai, kurie dirvoje išpjauna nedideles duobutes. Jų dėka žolės šaknys lengviau pasisavina deguonį, vandenį ir kitas medžiagas – tikriausiai net nereikia sakyti, jog dėl to ji auga dar sveikesnė ir vešlesnė. Jei Jūsų bičiulis tokios įrangos dar neturi ar iki šiol aeraciją atlieka rankiniu būdu, toks įrenginys jam turėtų būti itin naudingas. Nors jis naudojamas kelis kartus per metus, kiekvieną kartą jis primins apie Jus.

Vejos pjovimo robotai

Pievutės priežiūra iš tiesų pareikalauja nemažų pastangų, todėl kiekvienas sodininkas pasvajoja apie galimybę atsisakyti tam tikrų darbų – Jūs tokias svajones galite paversti realybe. Žolės pjovimo darbais nuo šiol galės pasirūpinti vejos pjovimo robotas – tokie įrenginiai dar yra pakankama naujovė, todėl juos sutinkame ne kiekvienuose namuose. Tačiau išrinkę tokią dovaną, sodininkui suteiksite galimybę sutaupyti papildomo laiko, kurį jis galės išnaudoti kitoms užduotims – tikėtina, kad jų sąrašas ir taip yra pakankamai ilgas.

Gyvatvorių žirklės

Gyvatvorių savininkų laukia dar keli papildomi darbai – jiems reikia reguliariai patrumpinti ir suformuoti šių augalų sienas. Tokiam tikslui dažniausiai pasitelkiamos gyvatvorių žirklės – turėtumėte išsiaiškinti, ar būsimasis dovanos gavėjas tokį įrankį jau turi savo kolekcijoje. Jei ne, verta pagalvoti, koks tipas būtų pats tinkamiausias. Jei sodininko kieme yra dideli plotai gyvatvorių, verta rinktis benzininį modelį, o jeigu vidutiniai – gali pakakti elektrinio. Tiesa, reikėtų išsiaiškinti, ar bus galimybė pasiekti elektros lizdą. Priešingu atveju labiau tiks akumuliatorinės gyvatvorių žirklės, kurios bus ypač mobilios ir leis lengvai pasiekti ne taip paprastai prieinamas vietas. Visas jas rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Garderobo detalės

Jei visgi manote, kad sodininkas turi visą svarbiausią įrangą ar nedrįstate pernelyg eksperimentuoti su technikos pasirinkimu, galima pagalvoti ir apie smulkesnes, tačiau ne mažiau vertingas dovanų idėjas. Pavyzdžiui, bet kuris iš jų turėtų įvertinti aukštos kokybės darbo pirštines – jų niekuomet nebūna per daug. O jeigu žinote būsimojo dovanos gavėjo batų dydį, galite pralinksminti jį nupirkdami žaismingus guminius batus.

Sodo dekoracijos

Dar vienas saugus ir visada pasiteisinantis variantas yra sodo dekoracijos. Tai gali būti lengvai įstatomi ar pakabinam šviestuvai, įvairios statulėlės ar kiti panašūs sprendimai – jei kiemas yra pakankamai didelis, draugas tikrai suras, kur pastatyti tokią dovaną.

Tarp visų šių dovanų idėjų tikrai surasite bent kelias, kurios turėtų patikti profesionaliam sodininkui. Artėjant svarbiai progai, dažniau jo paklauskite apie šį pomėgį – tikėtina, kad tuomet bičiulis pats prasitars, ko jam šiuo metu reikėtų labiausiai.