Dovanų ir padėkų Inkaklių šventėje – lyg iš Gausybės rago

DSCN7395Inkakliai – nedidelis kaimas, tačiau linksmybių jame – su kaupu. Tuo buvo galima įsitikinti sekmadienį, kai į tradicinę bendruomenės šventę pasilinksminti, su kaimynais, draugais bei pažįstamais pabendrauti, pasidžiaugti vieni kitais susirinko ir vietos gyventojai, ir atvykusieji iš gretimų vietovių, ir sugrįžusieji iš užsienių.

Kaimą džiugina jaunimasDSCN7430

Inkakliškių šventė prasidėjo iš pat ryto. Sporto entuziastai jėgas išbandė šuolio į tolį rungtyje, futbolo varžybose bei šventiniame bėgime kaimo gatvėmis. O vėliau prie šv. Mergelės Marijos lurdo grotos rinkosi pasimelsti, gauti palaiminimą ir pasisemti ramybės visiems metams.

Popiet oficialioji šventės dalis surengta prie kaimo kultūros širdies – Inkaklių mokyklos – daugiafunkcio centro. Tradicinį bendruomenės renginį pradėjo vietovės pasididžiavimas – etnografinis ansamblis „Dainoriai“ (vad. Virginija Rukšnaitienė), kuris visus atvykusiuosius pasveikino daina, tapusia Inkaklių himnu.

Šventę atidaręs Inkaklių kaimo bendruomenės „Ašva“ pirmininkas Valentinas Vanagas pasveikino atvykusiuosius ir pasidžiaugė, kad kasmet Inkakliuose daugėja jaunimo. Jauni žmonės ne tik pasilieka gimtinėje gyventi, bet ir aktyviai dalyvauja renginiuose, juos organizuoja. Vienas iš jų – Romas Macijauskas, kurio iniciatyva, pasak bendruomenės pirmininko, kaime ir buvo surengta bendruomenės šventė – sudėliota renginių programa, pakviesti dainininkai, kolektyvai, surengtos kitos pramogos.

Sportininkai pranoko lūkesčius

Šventės dalyvius sveikino ir Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, pastebėjęs, kad nuo šios dienos į Lietuvą pagaliau atkeliavo vasara. Seniūnas, kuriam svarbios inkakliškių problemos, vėliau buvo pavadintas kaimo globėju ir pagerbtas padėkos dovana.
Palinkėjęs visiems būti sveikiems ir turtingiems, A.Šeputis apdovanojo sporto rungčių dalyvius, kurių išties buvo nemažai. Net kaitri diena nė kiek neprislopino sporto aistruolių, nes, kaip pripažino seniūnas, jų rezultatai šiemet buvo dar geresni.
Tradicinį futbolo turnyrą Inkakliai – Švėkšna, kuris tęsiasi visą dešimtį metų, rezultatu 9:3 nugalėjo Inkaklių komanda ir jai atiteko seniūno įsteigta taurė, kurią pasižadėjo perduoti Inkaklių seniūnaitis Valerijus Volkovas.

Šuolio į tolį varžybose tarp vyrų eikliausias buvo inkakliškis Džordanas Kincius, nušokęs 6 m 6 cm, antrasis – švėkšniškis Benas Viskintas, nušokęs vos 1 cm mažiau, trečiasis – Tomas Viskintas – 5 m 87 cm.   Tarp merginų šuolio į tolį rungtyje geriausių rezultatų pasiekė Emilija Andriuškaitė, nušokusi 4 m 13 cm, Vaida Pilitauskaitė – 3 m 86 cm ir Monika Narkutė – 3 m 34 cm.

Pasidžiaugus, kad tradicinio bėgimo Inkaklių gatvėmis metu buvo sulaukta dalyvių ne tik iš Inkaklių kaimo, apdovanoti greičiausiai pasiekę finišą bėgikai. Pirmosios vietos prizu apdovanotas inkakliškis Kęstas Mickus, antrosios – Dovydas Būdvytis iš Švėkšnos, trečiosios – 60-metis veteranas Bronius Venclova.

DSCN7439Apdovanoti kaimo darbštuoliai

Nesulaužyta tradicija bendruomenės šventės metu apdovanoti ir darbščiausius  seniūnijos bei aplinkinių kaimų gyventojus. Pažymėjimais bei gražiausiai tvarkomų sodybų specialiomis lentelėmis apdovanotos trys šeimos: Rasos ir Sigito Norvaišų iš Nikėlų kaimo, Ramutės ir Vytauto Gižų iš Inkaklių bei inkakliškiai Violeta ir Edmundas Pilitauskai.   Kadangi Inkaklių bendruomenė stipriai plečiasi, nepamiršti ir tvarkingai gyvenantys, užauginę ir į pasaulį išleidę dorus vaikus daugiavaikiai tėvai. Seniūnas A.Šeputis, bendruomenės pirmininkas V.Vanagas ir seniūnaitis V.Volkovas į puošnią lauko sceną atsiimti padėkos raštų ir dovanų už atsidavimą šeimai ir nuoširdų rūpestį kvietė Reginą ir Saulių Mickus, Viktoriją ir Virgilijų Bergelius, Aldoną ir Joną Černeckus.

Pagerbti ir nuoširdūs kaimo rėmėjai, kurių kasmet vis daugėja. Pasak V.Vanago, nemažai rėmėjų sulaukta ir iš užsienio. Tai – bendruomenės vaikai, kurie šiuo metu gyvena ir dirba užsienyje, tačiau galbūt kada nors sugrįš ir savo šaknis įleis į tėvų žemę.
Anot bendruomenės pirmininko, vieni rėmėjai siuntė finansinę paramą, kiti davė grynaisiais, visų jų dėka surengta ne tik šventė, bet ir kasmet vis labiau gražėja kaimo centras.

Išskirtinis dėmesys šventės metu skirtas ir aktyviausioms bendruomenės narėms – Irenai Jančauskienei, kuri rūpinasi bendruomenės žmonėmis, jų sveikata, bei Danguolei Nausėdienei. D.Nausėdienė rūpinosi šventės gražia atmosfera, anot V.Vanago, ankstų rytą kėlėsi ir subūrusi kaimo gyventojus papuošė aplinką. Padėkos raštas įteiktas ir Ritai bei Algirdui Tamašauskams, kurie ištisus metus inkakliškius remia gėlėmis bei medeliais, pataria, kaip ir kur juos pasodinti. Būtent šių bendruomenės narių dėka kaimo aplinka kasmet apželdinama gražia augmenija.

Po sveikinimų ir padėkų ceremonijos inkakliškiai, pamiršę kaimiškus rūpesčius, daržus ir šienapjūtę, linksminosi toliau. Jiems koncertinę programą pristatė vietiniai ansambliai ir svečiai, vaikus padūkti kvietė pramogos su kojūkais, batutas ir vaikų švenčių kambario „Teminukas“ šeimininkai, gardžiu šiupiniu vaišino Inkaklių medžiotojų klubas.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!