Drabužius nuo savęs draskęs ir policijos vaizdo kamerą sudaužęs sulaikytasis bausmės neišvengė

Septynis kartus teistas E. G. pernai gruodį patekęs į Šilutės rajono policijos komisariato laikino sulaikymo kamerą taip įpyko, kad pradėjo siautėti: triukšmavo, nuo savęs draskė drabužius, kol galiausiai nuo patalpos lubų nuplėšė vaizdo stebėjimo kamerą ir ją sugadino.

Praėjus daugiau kaip pusmečiui po įvykio, jau teismo posėdyje, vyras aiškino, kad vaizdo stebėjimo kameros laidu bandė pasikarti, tačiau tą padaryti jam sutrukdė pareigūnai.

Kamerą pasiekė užsilipęs durų grotomis

Teismas nustatė, kad 2019 m. gruodžio 1 d., paryčiui, už administracinį teisės pažeidimą į Šilutės PK laikino sulaikymo kamerą atvestas vyras tyčia nuplėšė nuo lubų vaizdo stebėjimo kamerą „Hikvision DS-2CD1143G0-IF2,8mm“. Taip kamerą jis sugadino ir Tauragės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui padarė 166,98 eurų turtinę žalą.

Kaltinamasis kaltę pripažino ir pasakojo, kad tądien jis buvo neblaivus ir įpykęs, kad jį uždarė. Jis neneigė, kad triukšmavo ir draskė nuo savęs rūbus – taip norėjo išlieti pyktį. Pamačius ant lubų pakabintą vaizdo stebėjimo kamerą jam užėjo noras pasitraukti iš gyvenimo – pasikarti. Užsilipęs kameros durų grotomis jis pasiekė kamerą ir ją nuplėšė. Teigė norėjęs pasikarti stebėjimo kameros laidu, tačiau į kamerą įbėgo pareigūnai ir jį sutramdė. Kaltinamasis teigė, kad gailisi dėl savo poelgio, o ieškinį pripažįsta.

Siautėjo būdamas girtas

Liudytojas G. Č., Tauragės AVPK specialistas, ikiteisminio tyrimo metu parodė, kad ryte atėjus į darbą jam buvo pranešta, jog sudaužyta laikino sulaikymo kameroje esanti vaizdo stebėjimo kamera. Nuėjęs į kamerą pamatė, kad ji tikrai nuplėšta nuo lubų ir kybo ant laido. Įjungus kamerą vaizdo ji neberodė.

Vaizdo įraše, užfiksuotame kita kamera matyti, kaip E. G. vaikšto po kamerą, nusirengia ir plėšo drabužius, po to palipęs kameros durų grotomis nuplėšia vaizdo kamerą. Iš alkoholio kiekio matuoklio panaudojimo registracijos žurnalo ir alkotesterio parodymų kopijų matyti, kad E. G. patikrinimo metu jam buvo nustatytas 1,47 promilės girtumas.

Žalą teks atlyginti

Teismas E. G. pripažino kaltu pagal Lietuvos baudžiamojo kodekso 187 straipsnio 3 dalį ir paskyrė 30 parų arešto. Vadovaujantis BK 641 str. bausmės laikas sumažintas 1/3 ir nustatyta 20 parų arešto.
Kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti iki nuosprendžio pradėjimo vykdyti paliktas nepakeistas, bausmės pradžia nustatyta nuo sulaikymo dienos. Bausmę vyras atliks Marijampolės pataisos namuose. Iš E. G. Tauragės AVPK naudai priteista 299,73 Eur žalos atlyginimo.
Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.

Informacija, kur galite gauti skubią nemokamą emocinę ir psichologinę pagalba – ČIA