Drąsiam šilutiškiui – policijos padėka

Padeka Silutes gytventojui 0802Šilutiškiai plikomis rankomis šoka prieš nusikaltėlius ir juos sėkmingai sulaiko. Toks atvejis praėjusios savaitės trečiadienį nutiko Jaunimo alėjoje. Čia du plėšikus sulaikė šilutiškis Saulius Valdžys.

Penktadienį vyras apdovanotas Šilutės r. policijos komisariate.

Šilutės r. PK viršininkas Sigitas Mikutavičius pasidžiaugti gražiu įvykiu sukvietė žiniasklaidą. Viršininkas priminė, jog trečiadienį buvo apiplėšta prie Jaunimo alėjos 7 namo III laiptinės sėdėjusi aštuntą dešimtį perkopusi moteris.

Prie moters priėję du girti vyrai ramiai paėmė jos rankinę, išėmė piniginę su pinigais ir lyg niekur nieko nuėjo.

Pro pravirą langą įvykį atsitiktinai matęs 30-metis senolės kaimynas S.Valdžys nedelsė – skubiai išbėgo iš buto, šoko bėgti paskui plėšikus, vijosi juos visą kvartalą, sulaikė ir netrukus perdavė policijai. Moteriai buvo grąžinta piniginė.

S.Mikutavičius pasidžiaugė, kad yra tokių neabejingų piliečių, kuriais galime pagrįstai didžiuotis. Viršininko nuomone, taip būtų pasielgęs ne kiekvienas vyras, tai drąsus, ryžtingas ir pilietiškas poelgis. „Policijos pareigūnui taip pasielgti būtų pareiga, tuo tarpu paprastam piliečiui tai jau yra žygdarbis“, – sakė S.Mikutavičius.

S.Valdžiui jis įteikė Tauragės AVPK viršininko padėką už puikiai atliktą pilietinę pareigą.

Pasak S.Mikutavičiaus, Šilutė – išskirtinis rajonas tuo, kad čia policija gauna ypač daug piliečių pranešimų apie negeroves ir daromus prasižengimus.

Pats S.Valdžys buvo itin kuklus ir neslėpė nesitikėjęs ir nelaukęs tokios pagarbos. Anot jo, tai visai normalus žmogiškas poelgis, taip panašiais atvejais turėtų elgtis kiekvienas žmogus.

Klausinėjamas, kokios mintys sukosi galvoje tuo metu, kai šoko vytis plėšikus, atsakė, kad nebuvę visai jokių minčių. Tiesiog daręs tai, ką tuo metu pamanęs esant reikalinga.

Baimės vyras irgi nejautė, nes yra dirbęs apsaugininku, fiziškai pasirengęs.

Šią savaitę Šilutės policijoje už panašius pilietiškus poelgius žadama apdovanoti dar du šilutiškius.