„Drąsuoliai – naivuoliai“ dar važiuoja apsemtomis pievomis

potvunis pievu_kelias_copyPirmadienio ryte ant kelio Šilutė – Rusnė bebuvo 16 cm, o popiet – 14 cm vandens. Automobiliai per apsemtą ruožą važiuoja patys, jų niekas nebekelia nuo šeštadienio.

Sparčiau kristi potvynio vanduo pradėjo sekmadienį po pietų. Nuo sekmadienio iki pirmadienio ryto Nemunas ties Panemune nuslūgo 25 cm, o pirmadienį nuo ryto iki 14 valandos jo lygis krito dar 11 cm. Apsemto ruožo ilgis – 400 metrų.

Per apsemtą kelią važiuojantys automobiliai stabtelėję prasikeičia vienoje vietoje esančioje salelėje.

Tiesa, pirmadienį dar buvo nemažai drąsuolių, į Rusnę automobiliais važiuojančių ir ledo keliu per apsemtas pievas. Kad ledas – labai nesaugus, įrodė pirmadienio popietės įvykis Šilutės uoste, kai vienas žvejys įlūžo ir tik per stebuklą nenuskendo.

Pasak Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus specialisto Arvydo Gorodecko, tokius „drąsuolius“ vertėtų vadinti nebent be reikalo rizikuojančiais naivuoliais.

Vakar ties Panemune ledo storis Nemune dar siekė 17 cm. Taigi ledas dar storas, ir jei vandeniui slūgstant jis pradės trūkinėti, upės vaga ties Šilininkais gali užsikimšti – taip jau ne kartą buvo. Dėl to papildomas vandens kiekis vėl pripildytų Leitę.

„Vasarį dar gali visko būti“, – potvynio prognozes komentavo A.Gorodeckas.