Draudikai: Graikijoje gerokai pabrango poilsiautojų iš Lietuvos gydymas

Graikija. / flickr.com (Wolfgang Staudt) nuotr.Šią vasarą Lietuvos gyventojai vis dažniau renkasi keliones į Graikijos salas, o šioje šalyje gerokai išaugo vidutinė sąskaita už gydymo paslaugas. Tokias atostogų kelionių tendencijas fiksuoja Skandinavijos draudimo bendrovė „If“.

„Per pastaruosius mėnesius padaugėjo pranešimų apie Graikijoje patirtą žalą. Keletą pastarųjų metų vidutinė sąskaita už gydymo paslaugas Graikijoje buvo apie 1000 litų, o dabar jos dydis siekia net 1700 litų“, – sako „If“ asmens žalų specialistė Alytė Balkuvienė.

Draudikai įspėja poilsiautojus prieš keliaujant atostogauti pasirūpinti ne tik draudimu, bet ir turėti papildomų pinigų. Kartais pasitaiko atvejų, kai gydymo įstaigos nesutinka laukti, kol sąskaitas už gydymą apmokės draudimo bendrovė, todėl už suteiktas paslaugas reikalauja atsiskaityti iškart.

„Išsigąsti nevertėtų, nes ir tokiais atvejais apsidraudusieji sulaukia kompensacijų už patirtas išlaidas. Tiesiog atsiskaitydami už paslaugas patys nepamirškite išsaugoti kasos čekių, sąskaitų ar kitų dokumentų, pavyzdžiui, pažymų apie diagnozuotą ligą“, – pataria ekspertė.

A.Balkuvienė pastebi, kad keičiasi ir per atostogas užsienyje fiksuojamų žalų pobūdis. Anksčiau dominavo apsinuodijimai maistu ir įvairios žarnyno infekcijos, o dabar vis dažnesnės prie baseinų patirtos traumos. Vaikai prasiskelia galvas taip, kad prireikia siūti žaizdas, o suaugusieji ant šlapių plytelių dažniausiai smarkiai pasitempia raiščius.

Draudimo bendrovė „If“ klientų nelaimingų atsitikimų žaloms kompensuoti per pirmus penkis šių metų mėnesius išmokėjo daugiau nei 800 tūkst. litų.