Draudikai: vyrai nusikerta pirštus, moterys nusipliko vandeniu

Verdantis vanduo. / Stock.XCHNG nuotr.Nelaimingi atsitikimai, kurių patiria vyrai ir moterys, skiriasi – tai rodo skandinavų draudimo bendrovės „If“ patirtis Lietuvoje. Specialistai pastebi, kad mūsų šalyje vyrams būdinga trauma yra kirviu nukirsti rankų pirštai, o moterims  – nusiplikymas karštu vandeniu.

„Šios traumos iš dalies atskleidžia, kad Lietuvoje vyrai dirbdami fizinį darbą nepakankamai galvoja apie savo saugumą. Taip pat galime teigti, kad moterims pavojingiausia vieta, paradoksalu, tačiau yra jų namų virtuvė“, – sako „If“ asmens žalų ekspertė Alytė Balkuvienė.

Ekspertės teigimu, patyrę minėtų traumų žmonės darbingumą praranda maždaug 4 savaitėms, o draudimo išmokos tokiais atvejais svyruoja nuo 200 iki 5000 litų.

Bendrovės duomenimis, kitos dažniausiai pasitaikančios traumos yra kojos čiurnos raiščių patempimas, stiprūs sumušimai, rankų ir kojų lūžiai, kūno apdegimai ir galvos smegenų sukrėtimai. Patyrę šių traumų žmonės, apsidraudę nelaimingų atsitikimų draudimu, gauna nuo 200 iki 6000 litų išmokas.

„Norime atkreipti dėmesį, kad net ir dirbant įprastus buities darbus namuose ar sodyboje galima smarkiai susižaloti – tam nebūtina užsiimti ekstremaliu sportu ar kita aktyvia veikla. Deja, retas susimąsto apie savo saugumą, kol nepatiria rimto sužalojimo“, – sako A.Balkuvienė.

Ekspertės teigimu, nors traumos gana dažnos, mūsų šalyje vis dar nepopuliaru draustis nuo nelaimingų atsitikimų, dažniau rūpinamasi materialinio turto – būsto, jame esančio turto ir ypač automobilio – saugumu.

Draudimo bendrovė „If“ klientų nelaimingų atsitikimų žalai kompensuoti per septynis šių metų mėnesius išmokėjo 1,1 mln. litų.