Draugės žudikui šilutiškiui K.Korsakui – nuosprendis po nuosprendžio

korsakas43 metų šilutiškis, mirtinai užspardęs ir sutalžęs savo sugyventinę, buvo nuteistas kalėti penkiolika metų. Po poros savaičių jis išgirs dar vieną nuosprendį nužudymo byloje. Tragedija įvyko tuomet, kai vyras slapstėsi nužudęs sugyventinę, rašo dienraštis „Lietuvos rytas”.

Prieš Klaipėdos apygardos teismą stojęs Kęstutis Korsakas tvirtino nenorėjęs užmušti savo draugės 40 metų Vitalijos Milienės.

„Blogai padariau”, – sakė teisiamasis, bet negalėjo paaiškinti, kodėl jam kilo toks pykčio priepuolis.

Smurto prieš V. Milienę jis griebėsi ne pirmąkart.

„Mušdavau, nes išeidavo į miestą ir grįždavo neblaivi. Prašiau, kad negertų, maniau, paauklėsiu – supras, bet nesuprato”, – teisme kalbėjo K. Korsakas.

Pora kartu gyveno maždaug pusmetį. Susipažinę Klaipėdoje benamiai netrukus persikėlė į Šilutę ir įsikūrė negyvenamame name miesto pakraštyje.

2010 m. gruodžio 16-osios rytą K. Korsakas sugyventinei davė 50 litų ir liepė eiti į parduotuvę, nupirkti du butelius alaus ir cigarečių. Moteris grįžo įkaušusi, be pirkinių ir be pinigų.

K. Korsakas, ištiktas pykčio priepuolio, ėmė daužyti kumščiais sėdinčią V. Milienę, spyrė jai į pilvą. Šiai nugriuvus ant grindų vėl spardė, daužė lentgaliu, metaliniu strypu, plaktuku.

„Ji nesipriešino, tylėjo, prašė nepykti ir atleisti”, – prisiminė K. Korsakas.

Viskas esą įvyko greitai – gal per pusvalandį.

Tuomet jis paliko sumuštą, baisias kančias kenčiančią moterį ir išėjo į miestelį. Kai grįžo, ši jau buvo mirusi. Paskambinęs policijai pasakė, kad V. Milienę rado negyvą. Ir dingo.

Ant nužudytosios kūno ekspertai įvairiose vietose suskaičiavo beveik 40 smūgių. Nuo spyrių koja į pilvą moteriai plyšo didžioji taukinė, lūžo kaukolės kaulai, išsiliejo kraujas.

V. Milienė turi tris dukteris, tačiau jomis nesirūpino. Moteriai apribotos motinystės teisės. Viena duktė jau baigė mokslus, sukūrė šeimą, trylikos ir penkiolikos metų paauglės auga globėjų šeimoje. Jau keletą metų su motina jos nebendravo.

Vyriausioji duktė buvo pateikusi teismui 80 tūkst. litų neturtinės žalos ieškinį. Esą sužinojus apie motinos mirtį jai pirma laiko prasidėjo gimdymas.

Tačiau teismas jos ieškinio nepatenkino, nes moteris nepateikė jokių tai patvirtinančių dokumentų.

Nužudė buto, kuriame slėpėsi, šeimininką

* Tame pačiame Klaipėdos apygardos teisme baigta nagrinėti dar viena baudžiamoji byla, kurioje K. Korsakas ir Dainius Šimkus kaltinami 2011 metų birželio 7-ąją nužudę Piotrą Prokofjevą. Tuo metu K. Korsakas slapstėsi po sugyventinės nužudymo.

* Abu benamius savo bute Klaipėdoje, Lūžų gatvėje, priglaudė P. Prokofjevas.

* K. Korsakas savo kaltės nepripažįsta. Teisme jis aiškino, kad konfliktas kilo dėl to, kad buto šeimininkas buvo nevalyvas, netvarkydavo buto, viską tekdavo daryti nuomininkams. Be to, tądien jis P. Prokofjevui davė penkis litus nupirkti druskos, bet šis išleido pinigus nežinia kur.

* Per apklausas teigęs, kad K. Korsakas sudavė gulinčiam P. Prokofjevui keletą smūgių, D. Šimkus teisme pradėjo painiotis. Pats K. Korsakas tikino porą kartų trinktelėjęs užspringusiam vyrui į krūtinę, kad šis atsikosėtų.

lrytas logo