Draugo „versliuką“ palaikęs telefoninis sukčius nuo bausmės neišsisuko

moneyphoneTrijų metų ir trijų mėnesių laisvės atėmimo bausme gruodį nuteistas prieš 3 metus su grupe vyrų siautėjęs telefoninio sukčiaus bendrininkas Šilutės teismo prašė peržiūrėti jo bylą ir paskirti mažesnę bausmę.

Tačiau ne kartą teistas vyras pasigailėjimo nesulaukė, balandžio pradžioje peržiūrėtas nuosprendis liko nepakeistas. Nemenkas pinigų sumas iš senyvo amžiaus žmonių išviliojęs sukčius už grotų liks tiek, kiek jam skirta.

Tapo kalinio kurjeriu

Septynias klases baigusiam šilutiškiui D.Š. vadovavo Marijampolės pataisos namuose kalintis D.V. Su kaliniu šilutiškis susipažino per savo draugę, kuri su pataisos namuose kalinčiu vyru draugystę užmezgė internetu. Nors įstatymai griežtai draudžia, kalinys, naudodamasis pinigais, buvo „privilegijuotas“ – įkalinimo įstaigoje galėjo naudotis ir internetu, ir telefonu.

Vyrų draugystė prasidėjo nekaip. Lapkričio pradžioje su nauju draugu susisiekęs Marijampolės pataisos namų gyventojas paprašė surasti žmogų, galintį paimti apgaule išviliotus 1 000 litų. Nelaiminga dalia tuokart teko Šilutėje gyvenančiai 66 m. močiutei. Sulaukusi skambučio neva nuo Lietuvos ambasados Airijoje darbuotojo, močiutė prižadėjo į jos namus ateisiančiam vyrui perduoti 1 000 litų – kad tik jos sūnėnas, gyvenantis Airijoje, nebūtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn už eismo įvykį, kurio metu neva sužalojo žmogų.

Pamasintas sėkmės, kalinys tą pačią dieną šilutiškiui ir jo surastiems pinigų kurjeriams skyrė dar kelias užduotis. Saugose gyvenanti garbingo amžiaus pora atsisveikino su 1 500 litų, o Katyčių gyventojai prarado net 11 000 litų. Tiesa, dar tą patį vakarą žmonės kreipėsi į policiją. Į įvykio vietą važiavę policininkai pakeliui stabdė visus iš Katyčių važiuojančius automobilius.

Sustabdytas buvo ir taksi automobilis „Renault espace“, kuriuo, džiaugdamiesi grobiu, riedėjo sukčiai. Tačiau 4 taksi automobiliu važiavę vyrai, patikrinus jų dokumentus, įtarimo nesukėlė.

Pinigus išviliojo iš mažametės

Už savaitės sukčiai palaužė ir mažametės mergaitės atsargumą. Trumpam išėjusi iš namų ir juose palikusi dukrą, grįžusi šilutiškė nustėro. Dukrelė jai papasakojo, kad nepažįstamam dėdei per balkono langą išmetė į maišelį sudėtus namuose rastus 950 svarų sterlingų ir 200 eurų. Iš įkalinimo įstaigos paskambinęs vyras mergaitei pasakė, kad jos tėvai pateko į avariją, todėl reikia greitai surinkti visus namuose esančius pinigus ir atiduoti juos ateisiančiam žmogui.

Kol mergaitė ieškojo pinigų, telefoninis sukčius išklausinėjo, kelintame aukšte yra butas, ar yra jame balkonas. Mergaitei, radusiai pinigus užsienio valiuta, nurodė juos sudėti į maišelį ir išmesti per balkoną, prieš tai pamojavus ranka pinigus paimti atėjusiam vaikinui.

Kadangi lengvai iš mažametės apgaule išviliojo pinigus, todėl tą pačią dieną sukčius vėl paskambino tai pačiai mergaitei ir nurodė surinkti mamos papuošalus ir juos išmesti per balkoną. Nors mergaitė pažadėjo tai padaryti, vėliau sukčiams su ja susisiekti nepavyko.

Mergaitės mama teisme pasakojo, kad išsigandusi dukra nuėjo pas kaimynus. Jiems aiškino, kad niekaip nepavyksta prisiskambinti seneliui, o kažkas reikalauja pinigų ir žiedų. Kaimynai telefoną atjungė.

Apgavo dar dvi moteris

Per kitas dvi dienas organizuotai veikusi gauja dar 2000 litų išviliojo iš senyvos šilutiškės. Teisme moteris pasakojo, kad telefonu jai paskambino du josios sūnėnu ir Šilutės policijos pareigūnu prisistatę vyrai. Išgirdusi, kad sūnėnas sužalojo žmogų, močiutė susijaudino, tačiau prašomą 6000 litų sumą sugebėjo nuderėti penktadaliu. Netrukus į jos duris pasibeldęs kitas žmogus iš močiutės paėmė 1000 litų.

Tačiau jau kitą dieną šilutiškė ir vėl sulaukė skambučio. Esą, už sūnėno nesuėmimą reikia dar 3000 litų. Močiutė ir vėl nusiderėjo iki 1000. Gatvėje laukusiam vaikinui pinigus ji įdavė vaistų dėžutėje.

Vėliau sukčiai dar sugebėjo apgauti Stirpeikių kaimo bei Šilutės gyventojas. Veikdami ta pačia schema, neramindami moteris dėl į bėdą papuolusių artimų žmonių, vyrai bendrai išviliojo dar 4 108 Lt.

Spruko į užsienį

Mūsų rajone siautėjusi gauja liepto galą priėjo jau kitą dieną. Pašyšių kaimo 69 metų gyventoja, sulaukusi sukčiaus skambučio, nesileido ilgai vedžiojama už nosies. Išgirdusi, kad Ukmergėje gyvenantis sūnus padarė avariją ir sėdi areštinėje, o jo išpirkai reikia 5 000 litų, moteris pirmiausia šią bjaurią žinią patikrino. Įsitikinusi, kad sūnus yra sveikas ir gyvas, ji paskambino Šilutės policijai ir sutiko suvaidinti patiklią sukčiaus auką.

Telefoniniam viliokliui moteris pažadėjo prašomus pinigus atvežti į Šilutę taksi automobiliu, kurį atsiuntė policijos pareigūnu prisistatęs vyras. Pinigų paėmimas turėjo įvykti Turgaus gatvėje. Tačiau į sutartą vietą, iš taksi automobilio išsodinusi taksisto draugę, kartu su pašyšiške atvyko policijos pareigūnė. Vagių kurjeris buvo pričiuptas nusikaltimo vietoje. Tą pačią naktį pėdsakai nuo jo nuvedė į bendrininkų ratą. Buvo sučiupti 6 Šilutės rajono ir miesto 18-30 metų amžiaus vyrai, kurių vienas tuomet buvo dar gimnazistas, o du – jau teisti už plėšimus ir vagystes.

Vyriausiasis gaujos narys, iš įkalinimo įstaigos vadovavusio sukčiaus bendrininkas nuo teisėsaugos bandė slėptis užsienyje.

Nepaisydamas, kad Lietuvoje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, vyras išvyko į Austriją. Į Lietuvą jis buvo deportuotas išdavus Europos arešto orderį.

Išnagrinėjus bylą, Šilutės teismas niekur nedirbančiam vyrui skyrė 3 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimą pataisos namuose.

Gruodžio 20 d. bausmės vykdymas buvo pradėtas. Šilutiškis balandžio pradžioje ją prašė sumažinti, tačiau pirmasis bausmės skyrimo verdiktas Šilutės r. apylinkės teisme išliko nepakitęs.