Druskų, muzikos ir spalvų terapija – sveikatos ir grožio eliksyras

drusku kambarys JurgaBaltame kambaryje lubos, sienos ir grindys padengtos storu druskos sluoksniu, skamba tyli relaksacinė muzika, viena kitą keičia švelnios vaivorykštės spalvos… Tokią oazę, kitaip dar haloterapija vadinamą, šilutiškiams pasiūlė jauna verslininkė Jurgita Suslavičienė.

Haloterapija šiandien vadinama tikru eliksyru žmogaus plaučiams, profilaktikos odai bei poilsio organizmui priemone, padedančia išvengti ir gydyti daugelį ligų.

Tiesiog užpildė nišą

J.Suslavičienė prisimena, jog idėja imtis būtent tokios veiklos gimė lėtai, nuolat matant, kiek daug aplinkinių dažnai serga įvairiomis kvėpavimo takų, odos ligomis, kad visai nereta šiandien yra ir depresija. Priemonė visoms šioms ligoms gydyti ir jų profilaktikai kaip tik ir yra druskų terapija. Ypač, kai ji derinama su šviesos ir muzikos terapija.

Moteris prisimena, kad prieš kelis ir keliolika metų rajone veikę keli druskų kambariai nuolat turėjo klientų, tačiau dėl įvairių priežasčių jie užsidarė. Todėl ji nutarė, kad užpildžius šią nišą galima padėti daugeliui šilutiškių, jos žodžiais tariant, „padaryti ką nors gera žmonėms“.

Dar pavasarį Lietuvininkų g. 1 name įkūrusi tokią oazę, šiandien Jurgita jau dalijasi ir savo klientų atsiliepimais.

„Labai padėjote“. „Net trejus antibiotikus naudojau – negelbėjo, o vos po kelių jūsų seansų jaučiuosi sveikas“. „Jau ruošiausi eiti pas pulmonologą, o dabar matau, kad nebereikės“. „Ir miegas pagerėjo, ir energijos atrodo daugiau atsirado“, – tokius atsiliepimus dažnai išklauso Jurgita.

Padeda sergant daugeliu ligųdrusku kambarys vaikams

Haloterapijos procedūros efektyvios sergant lėtiniu plaučių susirgimu, astma, lėtine obstrukcine plaučių liga, bronchitu, pneumonija, dažnai sergant rinitu, sinusitu, faringitu, turint išvešėjusius adenoidus bei sergant kitomis LOR patologijomis.

Padeda ši terapija ir ūmių virusinių respiratorinių infekcijų profilaktikai bei gydymui, tabako dūmų bei profilaktinei higienai, prasidėjus alergijai dėl buitinių ir pramoninių dirgiklių.

Seansai druskų kambaryje tinka atsiradus alerginiams bėrimams, odos pleiskanojimui, spuogams. Haloterapija padeda odai atsinaujinti bei saugo ją nuo senėjimo, raukšlių susidarymo, padeda gydyti žvynelinę, atopinį dermatitą, riebiąją seborėją, net širdies kraujagyslių ligas.

Susirgus depresija bei esant kitokiems psichiniams sutrikimams ši terapija padeda atsikratyti miego problemų, apetito stokos bei nervingumo, tinka skydliaukės ligų profilaktikai.

Vienintelis rizikos faktorius tokiai terapijos priemonei yra aukštas kraujospūdis, juo besiskundžiantys žmonės negali lankytis druskų kambaryje, mat druska labai kelia kraujo spaudimą.

Teigiama, kad gydymas druska tinka ir vaikams, ir suaugusiesiems, nėra nustatyta amžiaus ribos, kuri nebeleistų žmogui mėgautis ir gydytis šiomis procedūromis.

Nurimsta net vaikai

Druskų kambaryje naudojama paprasta natūrali druska, kurią kiekvienas kasdien vartojame virtuvėje, kurią neretai įvairiems kompresams ir skalavimams naudojame ir namuose. Tik ji čia itin smulki, iki nematomų dalelių susmulkinta specialiu aparatu.

Druskos koncentracijos kiekis kambaryje nuolat matuojamas lazeriniu aparatu, kambaryje palaikoma pastovi drėgmė ir temperatūra.

Vienas seansas tokiame kambaryje trunka 45 minutes, bet, medikų tvirtinimu, poveikio sulaukiama jau po pusvalandžio. Todėl daugelyje sanatorijų klientams siūloma jame pasėdėti nuo pusvalandžio iki valandos.

Jurgita pastebėjo, kad kai kurie jos kambaryje apsilankantys šilutiškiai seanso metu net užmiega, o ji, jei tuo metu nėra laukiančių, jų ir nežadina. Tiesiog praveria duris ir palaukia, kol patys nubus.

Kambaryje įrengtas ir žaidimų kampelis vaikams, bet ir mažieji, pasak šeimininkės, čia nurimsta, neretai irgi užsnūsta kėdėje.