Du metus vykusių teismų verdiktas: V. Vaivadaitė atleista teisėtai

Dvejus metus vykę teisminiai ginčai dėl Savivaldybės mero sprendimo atleisti iš pareigų buvusią Šilutės visuomenės sveikatos biuro vadovę Virginiją Vaivadaitę baigėsi. Vasario 4 dieną Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus trijų teisėjų kolegija išleido sprendimą, kuriuo patvirtino, kad šis mero sprendimas buvo teisėtas. O ieškovei dar priteisė sumokėti ir 1800 Eur bylinėjimosi išlaidų atsakovui – Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biurui.

Pritrūko kompetencijos

Bylą laimėjusi, dabar Visuomenės sveikatos biuro vadovės pareigas einanti Kristina Surplė, „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad V. Vaivadaitės konfliktas su Savivaldybės vadovybe prasidėjo dar 2017 metais. Tuomet trys jos vadovaujamo biuro darbuotojos parašė skundą Savivaldybės merui, kad tuometinė biuro vadovė V. Vaivadaitė netinkamai elgiasi su savo pavaldiniais. Jos skundėsi, kad vadovė nepatiki joms konkrečių darbų, moka tik minimalius atlyginimus, nors jai pačiai išmokamas bemaž tris kartus didesnis atlyginimas.

Mero Vytauto Laurinaičio iniciatyva buvo atliktas įstaigos auditas ir jo išvados buvo nepalankios direktorei V. Vaivadaitei.

Vėliau Savivaldybės taryboje nebuvo patvirtinta Visuomenės sveikatos biuro vadovės veiklos ataskaita, pateiktos rekomendacijos kaip gerinti įstaigos veiklą ateityje. Tačiau ir po tokių rekomendacijų didesnė dalis veiklos nebuvo pagerinta.

Tokius veiksmus meras V. Laurinaitis pavadino įstaigos vadovės nekompetencija ir todėl V. Vaivadaitei pasiūlė palikti pareigas. Jai nesutikus, 2018 m. gruodžio 20 dieną meras nutraukė su ja darbo sutartį.

Pageidavo išmokėti atlyginimą ir kompensaciją

V. Vaivadaitė atleista iš darbo negaišo ir netrukus Šilutės apylinkės teisme paprašė panaikinti Savivaldybės administracijos 2018 m. lapkričio 22 d. Šilutės visuomenės sveikatos biuro direktorės darbo užduočių gerinimo plano komisijos vertinimą bei mero V. Laurinaičio sprendimą atleisti ją iš užimamų pareigų.

Be to, ieškovė V. Vaivadaitė pageidavo, kad jos naudai iš atsakovo – Šilutės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro – būtų išmokėtas vidutinis darbo užmokestis (1 358,50 Eur/mėn. bruto) už priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš darbo dienos (nuo 2018 m. gruodžio 28 d.) iki teismo sprendimo priėmimo dienos. Taip pat ji prašė priteisti jos naudai iš atsakovo – Šilutės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro – trijų vidutinių darbo užmokesčių dydžio kompensaciją – 4 132 Eur.

Trys teismo sprendimai Šilutėje, Tauragėje ir Klaipėdoje buvo permainingi. Pirmajame Šilutės teisme V. Vaivadaitei sprendimas buvo džiugus. Jame paskelbta, kad V. Vaivadaitė iš pareigų atleista neteisėtai. Jos naudai priteista beveik 15 tūkst. eurų. Tačiau Sveikatos biurui ir Šilutės savivaldybei apskundus Šilutės teismo sprendimą, kitų teismų išvados tapo nepalankios V. Vaivadaitei. Teismai patvirtino jos atleidimą ir dar paskyrė apmokėti atsakovo advokato išlaidas – 1800 Eur.

K. Surplei gaila sugaišto laiko

Dabartinė Visuomenės sveikatos biuro direktorė K. Surplė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad džiaugiasi pagaliau užbaigta byla. Anot jos, jai gaila tik sugaišto laiko ir pastangų.

Su V. Vaivadaite „Šilutės naujienoms“ susisiekti nepavyko. Savivaldybės teisės specialistė Lina Dromantienė, kuri teismuose atstovavo Visuomenės sveikatos biuro ir Savivaldybės interesus, sakė, jog teismo sprendimas, kad V. Vaivadaitė atleista teisėtai, yra galutinis. Tačiau Aukščiausiame teisme V. Vaivadaitė dar galėtų ginčytis, jeigu jai pavyktų įrodyti kokias nors teismo proceso klaidas.

Komercijos direktorius, korespondentas