Du paaugliai usėniškiai išgelbėjo nuskendusį vyrą

1  753d755841cfa 032 metų usėniškis G. jau kelias minutes gulėjo nuskendęs Usėnų tvenkinio dugne, kai dešimtokas Lukas Jakštas, antrą kartą nėręs ieškoti nelaimėlio, jį aptiko ir ėmė traukti į krantą.

Vaikinui šoko padėti devintokas Lukas Bernotas, ir apie 100 kg sveriantį vyrą, jau neberodantį gyvybės ženklų, abu jaunieji gelbėtojai ištraukė į krantą.

Nors niekas iš pakrantėje buvusių usėniškių jau nebesitikėjo šios nelaimės laimingos pabaigos, bet papurčius, paspaudus kūną, vyras pradėjo atsigauti.

Padėti pripuolė daugiau žmonių, atlėkė iškviesta greitoji, reanimobilis, ir vyriškis pateko į profesionalias medikų rankas. Dabar jis dar gydomas ligoninėje, bet pavojaus gyvybei nebėra.

Tokiu didvyrišku dviejų vaikinukų poelgiu žavisi visi Usėnai. O nelaimėlį vis dėlto smerkia. Niekada geru žodžiu neminimas vyriškis ir tą dieną po gyvenvietę bastėsi girtas, vakarop pradėjo demonstruoti gebėjimus šokinėdamas į tvenkinį. Panerdavo, ilgai neiškildavo, vėl nerdavo. Kai jis nėrė paskutinį kartą, tvenkinio pakrantėje poilsiavę usėniškiai irgi nesijaudino, nes vyras sugebėdavo ilgai būti po vandeniu. Bet po kelių minučių merginos sunerimo – kažkodėl per ilgai jis neiškyla.

Tuomet nedvejodamas į gilų tvenkinį nėrė L.Jakštas. Pirmą kartą nepamatė, kur yra nelaimėlio kūnas. Nėrė antrą kartą.

Dumbliname dugne sugebėjo įžvelgti skenduolį ir jį ištraukė į vandens paviršių. Ten sulaukė ir kito drąsuolio Luko pagalbos.

Usėnų bendruomenės pirmininkė Aldona Rauktienė sako neabejojanti, kad abu moksleiviai verti aukščiausių apdovanojimų už žmogaus gyvybės išgelbėjimą, už drąsą, pasiaukojimą, nepaisant pavojaus savo sveikatai ir gyvybei. Bendruomenė būtinai pagerbs jaunuosius didvyrius.