Du Šilutės daugiabučiai šildysis pigiau

silumos taupymas gyventojaiKetvirtadienis buvo smagi diena Šilutės Sodų gatvės 1 ir 11 namų gyventojams – jiems tądien įteikti Nacionalinės pastatų administratorių asociacijos diplomai ir pastatų energinio naudingumo sertifikatai.

Tokių padėkų visi minėtų daugiabučių gyventojai nusipelnė todėl, kad ėmėsi efektyviai taupyti šilumą, dalyvavo „5 žingsnių šilumos taupymo programoje“ ir tapo jos nugalėtojais Šilutėje.

Tikslas – mažinti šilumos nuostolius

Prie ekspertų sukurtos „5 žingsnių šilumos taupymo programos“ kitų šalies miestų gyventojai prisijungė dar pernai ir šiandien jau džiaugiasi pasiekę puikių rezultatų.

Kas tai per programa? Tai daugiabučius namus prižiūrinčių įmonių įgyvendinama programa, kurios tikslas – bendromis administratorių ir gyventojų pastangomis sumažinti šilumos nuostolius butų viduje ir bendrosiose patalpose.

Suskaičiuota, kad įgyvendinus programą ir atlikus ekspertų nurodytus veiksmus, daugiabučiuose būtų sutaupoma iki 30 proc. šilumos.

„Dirbame tam, kad padėtume žmonėms taupyti šilumą, siekiame skatinti juos įgyvendinti šilumą taupančius veiksmus, o patirtimi pasidalinti su kitais. Kiekvienas patarimas yra laukiamas“, – sakė bendrovės „Mano būstas“ generalinis direktorius Vytautas Turonis.

Rezultatas – sumažėjusios sąskaitos

Bendrovės padalinio „Šilutės būstas“ vadovas Aleksas Kvederis pasakoja, jog programą sudaro veiksmai, mažinantys šilumos nuostolius buto viduje ir bendrose patalpose: šilumos punktų automatizavimas, šilumos sistemų balansavimo įrangos montavimas bei valdomos šilumos sistemos įdiegimas.

Šilutiškiai visuose administruojamuose daugiabučiuose išplatino informaciją apie programą ir paragino joje dalyvauti. Pasiryžusieji nenusivylė, jų rezultatas – jau šiemet sumažėjusios sąskaitos už šildymą.silumos taupymas diplomas

Štai pernai sausį, kai vidutinė oro temperatūra buvo minus 1,8 laipsnio, Sodų 1-ojo namo gyventojai už 1 kvadratinio metro šildymą mokėjo 4,98 lito. Tuo tarpu šiemet tą patį mėnesį, kai vidutinė oro temperatūra buvo jau minus 5,3 laipsnio, šio daugiabučio gyventojai už tą patį plotą sumokėjo tik po 4,87 Lt.

Pernai prie šios programos prisijungę kitų šalies miestų daugiabučiai sutaupė iki 17 proc. šilumos, o, pavyzdžiui, Klaipėdoje tai buvo 623 tūkst. litų, mažesniuose miestuose – iki 112 tūkstančių litų.

Programos dalyviai dalijosi savo sumanymais „Facebook“ socialiniame tinkle, patarė vieni kitiems, kaip taupyti šilumą savo name ar bute.

Sertifikatų reikės kiekvienam

Šilutės Sodų g. 1 ir 11 daugiabučiai Šilutėje išrinkti nugalėtojais, nes „5 žingsnių“ programą įgyvendino sėkmingiausiai. 1-ojo daugiabučio gyventojai pakeitė laiptinių ir rūsio langus, 11-ojo – dar ir duris. Pastarajame name „Šilutės būsto“ specialistai apšiltino vamzdynus, pakeitė radiatorius laiptinėse, sudėjo balansinius ventilius, kurie šilumą paskirsto vienodai visuose aukštuose.

Įmonės vadybininkas Marius Stankus ketvirtadienį kiekvienam šių namų butų savininkui įteikė diplomus ir pastato energinio naudingumo sertifikatus. Pastarieji kainuoja arti 100 litų ir jų gyventojams reikės atliekant bet kokius veiksmus su savo būstu: perkant, parduodant, įkeičiant. Tuo pačiu su gyventojais aptartos ir kitos aktualios problemos.

„Šie sertifikatai gyventojams bus paskatinimas ir toliau taupyti šilumą“, – sako A.Kvederis.  

„Šilutės būstas“ ir kitus savo administruojamus namus jau dabar ruošia žiemai: juose apžiūrimi ir apšiltinami vamzdynai, rekonstruojami šilumos mazgai, sudedami balansiniai ventiliai ir oro išleistuvai iš šildymo sistemų.