Dukra atskleidė tėvo ilgaamžiškumo paslaptį

 Sveikino Prana_ZasytiŠvėkšnos seniūnijos Kalnalio kaime gyvena ilgaamžis Pranas Žąsytis, spalio 3 dieną atšventęs 90 metų gimtadienį.

„Bėdos nebuvo, visą laiką gerai gyvenau“, – su šypsena apie išgyventus metus kalba senolis.

Linkėjo sulaukti 100 metų

„Linkiu sveikatos, stiprybės, Dievo globos ir sulaukti 100 metų“, – ilgaamžį sveikino Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis. Jam antrino ir susitikti dar po 5 metų – per 95-ąjį jubiliejų – linkėjo socialinio darbo organizatorė Neringa Adrijauskienė.

O kad šie linkėjimai išsipildytų, Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis Pranui padovanojo vitaminų.

Savo sodyboje P.Žąsytis šeimininkauja vienas, nes žmona Barbora mirė prieš 9 metus. Senolis pats ir namus susitvarko, ir valgyti išsiverda, ir net automobiliu nuvažiuoja iki Švėkšnos apsipirkti.

Pranas turi nusipirkęs ir skuterį (elektrinį vežimėlį), kuriuo ketina važinėtis geresniu oru. Patinka jam technika.

„Tėvelis nuo šešių vakaro nieko nebevalgo ir anksti eina miegoti. Tikriausiai, geras miegas naktį ir yra jo ilgaamžiškumo paslaptis“, – atskleidžia dukra Zina.

Ji pasakojo, kad tėtis niekada nerūkė, negėrė ir buvo griežtas: „Pasakydavo, ir turėdavome jo klausyti. Jeigu sugalvojo talką daryti, tai visi turėdavo viską mesti ir atvažiuoti. Ir dabar pakomanduoti mėgsta“.

Nuotaką rinkosi iš dviejų

Pranas gimė Gardamo seniūnijos Birbalų kaime, turėjo du brolius ir dvi seseris ir visi gerai sutarė. Tėvai ūkininkavo, turėjo žemės, gyvulių.
Senolis yra baigęs keturias klases, išmoko skaityti, rašyti.

Kai jaunuoliui atėjo laikas vesti, į tėvų namus atvyko piršlys ir Praną nusivežė į Kalnalio kaimą (dabartinius namus). Iš dviejų seserų jaunikis išsirinko 5 metais vyresnę Barborą, su kuria susilaukė dukrų Irenos, Zinos, Reginos ir sūnaus Kazimiero. Senolis džiaugiasi, kad jo sūnus tapo kunigu.

Užliekniuose, Rusnėje, Inkakliuose gyvenančios dukros džiaugiasi, kad tėtis dar geba namuose susitvarkyti vienas.

Per 90-ąją tėčio ir senelio gimtadienio šventę suvažiavo vaikai, 9 anūkai ir 9 proanūkiai, atėjo pasveikinti ir kaimynai.