Dūmų spąstai vos nepasiglemžė 8 gyvybių

gaisras sinamauskas arunas isgelbejo vaikusUsėnų seniūnijos Kavolių kaime vakarykštė diena vos netapo didžiulės tradegijos diena – užsidegus butui viename aštuonbutyje, drąsiam kaimynui pavyko nuo mirties išgelbėti net 8 žmones.gaisras kavoliuose dumai 1

Per tirštus dūmus beveik nebesimatė aštuonbučio, kai kavoliškis Arūnas Simonauskis išbėgo pažiūrėti, iš kur veržiasi dūmai. Maždaug 10 valandą ryto apie nelaimę vyrui pasakė vienas iš jo prižiūrimų mažamečių vaikų.

Pirmojo aukšto būste A.Simonauskis pamatė dramatišką vaizdą: čia gyvenanti moteris su vandens kibiru mėgino gesinti liepsnas, o ant lovos sėdėjo iš siaubo klykiantys du vaikai.

Šiame bute ir kilo gaisras. Spėjama, kad greičiausiai ugnis įsiplieskė dėl netvarkingos elektros instaliacijos.

Galynėtis su ugnimi vyriškis neketino, gelbėti gyvybes jam buvo kur kas svarbiau. Vyro ryžtingumas padėjo atsipeikėti šoko apimtai moteriai. A.Simonauskis liepė kaimynei griebti vos metų sulaukusį mažylį ir bėgti į lauką, o pats išnešė trejų metų vaiką.

gaisras kavoliuose dumaiVyras suskubo išvesti savo bute antrajame namo aukšte tuo metu buvusius keturis vaikus: du iš jų yra jo anūkai, kiti du – tolimesni giminaičiai. Kartu su anūkais buvo ir jų mama, vyriškio dukra.

Dėl jų A.Simonauskis iš pradžių ketino lipti viršun laiptais. Tačiau laiptinė buvo tokia uždūminta, jog gelbėtojas suprato atgal tuo pačiu keliu nebegrįšiąs. Todėl kartu su dar vienu kaimynu A.Simonauskis skubiai surado kopėčias, pastatė jas prie degančio namo fasado ir viršuje likusias mergaites iš buto iškėlė per langą.

Atvykę Šilutės r. priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai iš degančio namo išnešė ir du pridususius kačiukus. Vienas iš jų gryname ore atsigavo.
gaisras kaciukas
Ne vieną valandą gelbėtojai darbavosi gaisravietėje, o nelaimę patyrę žmonės ir džiaugėsi laimingai išsigelbėję, ir sielvartavo dėl didelių nuostolių. Atvažiavęs užsidegusio buto šeimininkas sakė, jog neseniai atliko remontą ir viskas nuėjo šuniui ant uodegos. Gaisro metu sudegė visas kambarys ir virtuvė, aprūko kitų patalpų sienos. Nuo karščio išdužo ir kaimyninių butų langai.