Durpių įmonė „Klasmann-Deilmann Šilutė“ kviečia padirbėti 100 žmonių!

Mokymai2Durpių įmonė „Klasmann-Deilmann Šilutė“ kviečia apie 100 žmonių, kurie norėtų dirbti ir gerai užsidirbti per pagrindinį durpių žaliavos gavybos darbymetį – nuo birželio iki rugsėjo mėnesio. O trečdaliui sezoninių darbininkų bus pasiūlyta darbuotis net iki lapkričio mėnesio.

Anot „Klasmann-Deilmann“ įmonių grupės Lietuvoje generalinio direktoriaus Kazimiero Kaminsko, šiuolaikinėms profesionalios sodininkystės, daržininkystės bei gėlininkystės įmonėms gaminami substratai turi atitikti aukščiausius kokybės reikalavimus, todėl gamybos cechuose integruotos pažangiausios gamybos technologijos.

Šiuo metu įmonėje yra gaminami daugiau nei 300 receptūrų substratų mišiniai, tačiau klientai turi galimybę pateikti specialios, būtent jų unikalius poreikius atitinkančios durpių substratų sudėties gamybos užsakymus. Substratų gamyboje naudojama daugiau nei 30 rūšių trąšų ir kitų priedų, tokių kaip perlitas, molis, kokoso ir medžio plaušas. Taigi tam, kad būtų patenkinti visi bendrovės produkcijos užsakovai, per vasaros sezoną reikia susikaupti nemažai durpių žaliavos. Todėl ir kviečiama į talką tiek daug sezoninių darbuotojų.

Sezoninis darbas – patirtis ir perspektyva

Pasak įmonės vadovo K.Kaminsko, tik nereikia manyti, kad bendrovė kviesdama dirbti sezoninį darbą ieško pigios darbo jėgos – minimaliam atlyginimui. Viskas priklauso nuo žmogaus gebėjimų ir atlikto darbo kiekių. Kokybiškai ir sparčiai sugebantys dirbti žmonės, palankaus sezono metu gali užsidirbti daugiau nei Lietuvoje skaičiuojamas vidutinis darbo atlygis: 800 – 1000 Eur per vieną mėnesį.

Sezoniniai darbuotojai gali pasirinkti įvairų darbą. Įmonei reikalingi traktorininkai, šaltkalviai, gabalinių durpių vartytojai, surinkėjai ir netgi durpynų plotų ravėtojai.

Mechanizatoriai turės galimybę valdyti palyginti naują, modernią techniką. Bendrovėje jau neliko senų, sovietmečio laikus menančių traktorių ar specialios technikos mašinų. Šaltkalviai turės puikią praktiką kloti įmonės siaurojo geležinkelio kelius į durpynų plotus, montuoti, taisyti įrengimus. Nuo triukšmo pavargę ir natūralios gamtos išsiilgę žmonės tikrai daug teigiamų emocijų gaus, dirbdami gabalinių durpių vartytojais, surinkėjais bei ravėtojais.

Nepaneigiamas faktas, pasak K.Kaminsko, kad bemaž pusė žmonių, bent vieną sezoną padirbėję durpynuose, vėl teiraujasi tokio pat darbo naujojo sezono pradžioje.

Patikimiausias rezervas – į nuolatinio darbo vietą 

Įmonėje „Klasmann-Deilmann Šilutė“ nuolatinį darbą turi apie 150 žmonių, kurie dirba visus metus. Darbuotojai brangina savo darbo vietas. Įmonę palieka tik žmonės, kuriems atsiranda neišvengiamos natūralios priežastys – pensinis amžius, šeimyninės aplinkybės. Bendrovės darbuotojų kaita – tik 6 proc. per metus. Laisvoms darbo vietoms užimti bendrovė visuomet dairosi tarp žmonių, kurie geriausiai užsirekomendavo dirbami įmonėje sezoninius darbus. Tai patikimiausias darbuotojų rezervas, – taip mano įmonės vadovas K.Kaminskas.  

„Klasmann-Deilmann“ įmonių grupės Lietuvoje personalo vadovės Elos Žemaitienės duomenimis, bendrovė drąsiai galėtų būti pavadinta sveikatingiausia rajono įmone. Jos sveikatingumo indeksas – 97 proc.

Tikėtina, kad bendrovės darbuotojai neturi poreikio vengti savo darbo – piktnaudžiauti nedarbingumo pažymomis ir t.t. Kita vertus, pasak E.Žemaitienės, ir bendrovė savo darbuotojus skatina rūpintis savo sveikata. Yra sudaromos galimybės darbuotojams profilaktiškai tikrintis sveikatą, jeigu reikia skiriama kompensacija būtiniems vaistams. Visi darbuotojai draudžiami papildomu sveikatos draudimu, draudžiami nuo nelaimingų atsitikimų. Kad sumažinti traumų ar dulkių poveikio riziką, viems darbuotojams suteikiami darbo rūbai ir apsaugos priemonės.

Besimokanti ir atsakinga komanda

Įmonė daug dėmesio skiria darbų ir gaisrinei saugai. Visi registruojami incidentai tiriami, atliekami darbo organizavimo patobulinimai. Viešai su darbuotojais aptariamos grėsmės ir kaip jų išvengti.   Suprasdama darbo saugos svarbą, bendrovė visas rašytines instrukcijas perkėlė į skaitmeninę erdvę. Juk žinia, kad geriausiai informacija pasisavinama iš vaizdinės medžiagos.

 

Neapsiribota tik darbo ir gaisrinės saugos instrukcijų vizualizacija. Procesai ir darbo instrukcijos taip pat buvo vizualizuotos. Dabar naujoką apmokyti tapo daug paprasčiau, o ir esami darbuotojai turi galimybę nuolat atnaujinti žinias, žiūrėdami filmuotą medžiagą. Taip patogiau ruoštis atestacijoms.

Pagalvota ir apie sezoninius darbuotojus. Juk turint trumpą sezoną, labai svarbu kuo greičiau įvaldyti pavesto darbo atlikimo techniką ir nedaryti klaidų. Įmonė suinteresuota, kad darbuotojai kuo greičiau išmoktų darbą ir dėl to daugiau uždirbtų. Šiai progai sukurtas filmukas, kuris supažindina su kiekvieno darbo specifika ir pateikia daug patarimų, pamoko „paslapčių“, kaip našiau dirbti. Šių video filmų kūrime dalyvavo ir filmavosi patys darbuotojai.

Mokymai vyksta administraciniame pastate įrengtoje, kompiuterine įranga, projektoriais ir internetiniu ryšiu aprūpintoje mokymų klasėje.

Įmonės vadovai neapsiriboja tik privalomais mokymais. „Siekiame darbuotojų sąmoningumo, stengiamės suteikti kuo daugiau informacijos apie mūsų pramonę, klientus ir produktą. Norime, kad darbuotojai būtų labiau savarankiški ir prisiimtų atsakomybę už atliekamą darbą, – „Šilutės naujienoms“ pasakojo E.Žemaitienė.

Durpių įmonės, kaip ir visų kitų atsakingų bendrovių darbuotojai nuo durpių ravėtojos iki įmonės vadovo yra vieninga komanda atsakingi už gaminamą produktą. Jų nuomone, visiems bus vienoda negarbė, jeigu gėlininkui Japonijoje, Kinijoje, Vokietijoje ar kitame pasaulio krašte, šalia jo puoselėjamo augalo užaugs ir mūsų krašto piktžolė.