Dvaro šventėje netrūko sportinių aistrų

sveksnos sportas_ranku_lenkimas_miniaVisą šeštadienį Švėkšna šventiškai sportavo: vyko krepšinio, šuolio į aukštį, galiausiai – rankų lenkimo varžybos.

Šventinis rytas Švėkšnoje prasidėjo nuo krepšinio. Varžėsi net 12 komandų iš Šilalės, Šilutės, Klaipėdos ir, aišku, Švėkšnos.sveksnos sportai_ranku_lenkimo_nugaletojai

Startinis mokestis ir sudarė prizinį fondą, dėl kurio (o labiausiai – dėl garbingo nugalėtojo titulo) ir kovojo krepšininkai.

Nugalėjusios savo priešininkus, liko keturios stipriausios komandos: „Pakapėnų“, „Vilkų“, „Stonių“ ir „Pajūralio“ sportininkai.

Po įnirtingų kovų išsvajotu nugalėtojų vardu galėjo džiaugtis „Pakapėnų“ komanda, turėjusi galingą palaikymo būrį. Antri liko „Vilkai“, treti – „Stoniai“, o ketvirtoji vieta atiteko kaimynams iš „Pajūralio“.

Trys komandos prizininkės gavo piniginius prizus, be to, jas  apdovanojo ir švėkšniškis Saulius Endriulis.

sveksnos sportai_suoliai_i_aukstiKrepšinio varžyboms teisėjavo Audrius Urmulevičius, Vaidas Šernius ir Gintaras Giedraitis, o įgarsino puikusis komentatorius švėkšniškis Vytautas Raibys. Seniūnui Alfonsui Šepučiui teko organizaciniai ir varžybų sekretoriaus darbai.

Kaip pastebėjo seniūnas, ko gero, emigracija neleido pirmąkart nuo krepšinio varžybų Švėkšnoje organizavimo pradžios suburti bent vieną šeimos komandą. Anksčiau tokių komandų būdavo net po keletą.

Ir „Saulės“ gimnazijos sporto salėje tądien buvo triukšminga: vyko labai įdomios ir atkaklios šuolio į aukštį varžybos, palaikomos gausių žiūrovų. Varžėsi 13 dalyvių. Visoms varžyboms profesionaliai vadovavo ilgamečiai kūno kultūros mokytojai Zita ir Medardas Urmulevičiai bei mokytojas Audrius Urmulevičius.

Tarp merginų stipriausia buvo Toma Blaževičiūtė, pasiekusi puikų rezultatą – 1,55 m. Prizininkėmis tapo vilnietės Rusnė Žilinskaitė ir Aušrinė Viliūnaitė, pasiekusios savo asmeninius rekordus.

Vyrų kovas, iššokęs 1,80 m, laimėjo Aleksas Vaitiekus, po 1,75 m perskrido Mantas Montvydas, Linas Bočkus ir Viktoras Jurkaitis.
pakapn komanda
Šventinių šuolio į aukštį varžybų dalyviai, organizatoriai ir svečiai dėkoja ilgamečiams rėmėjams Inai Pavinkšnytei – Mikulėnienei (Lietuvos mokinių ir moterų šuolio į aukštį rungties čempionei, kurios geriausias rezultatas – 1,78 m) bei verslininkams Vaidai ir Arūnui Danielkams už puikią šventinę varžybų nuotaiką ir prizus, kuriais buvo apdovanoti visi dalyviai ir teisėjai.

Prizus ir diplomus įteikti padėjo I.Pavinkšnytės – Mikulėnienės sesuo Živilė Vaicekauskienė.

Dar vienos sportinės kovos vyko pačiame Švėkšnos parke Dvaro šventės metu. Pavakary minia žiūrovų stebėjo vyrų ir moterų rankų lenkimo varžybas. Šių varžybų nugalėtojai apdovanoti taurėmis.