Dvi kėdes užsėdęs tarnautojas piktina rinkėjus

rinkimai balsavimas„Šilutės naujienos“ sulaukė anoniminio laiško, kuriame prašoma pasidomėti, kaip vienas Savivaldybės tarnautojas, dirbdamas Socialinės paramos skyriuje juristu, spėja tuo pat metu eiti dar vienas pareigas – būti Šilutės rinkiminės komisijos pirmininku.

Savivaldybėje juristas dirba visu etatu, tad yra užimtas visą darbo dieną, o artėjant kovo 1-osios vietos savivaldos rinkimams, ir rinkiminės komisijos pirmininkui darbo yra pakankamai.

Kaip jis viską suspėja ir gauna du atlygius – kelia klausimą rinkėjas.

Įžvelgia užtarėjus Savivaldybėje

„Prašytume pasidomėti, kaip Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus juristas Arvydas Gorodeckas darbo metu sugeba dirbti dviem frontais – juristu ir rinkimų komisijos pirmininku bei už tai gauti dvi apvalias sumas nuo 2014 m. gruodžio mėnesio iki šių metų balandžio.

Sakysite, nesąmonė, žmogus dirba po darbo…  Bet tai lengva patikrinti jo kompiuteryje ir paklausti aplinkinių darbuotojų…
Visi stebisi, negi mirtingajam Savivaldybės tarnautojui leistų taip dirbti? Žinoma, kad ne!“, – rašė anonimas.
Anot jo, A.Gorodeckas turi ir užtarėjų Savivaldybės Socialinės paramos skyriuje, ir jis primena, kad 2013-aisiais jo darbas buvo įvertintas nepatenkinamai, 2012 m. – patenkinamai.

„Argi Savivaldybėje neegzistuoja protekcijos partijos nariams? Liūdna, kad valdžios vyrai mano, jog liaudis nieko nesupranta ir nežino…“, – rašo skaitytojas.

Dirba naktimis ir važiuodamas

Deja, esame tik žiniasklaida, o ne STT, tad patikrinti Savivaldybės tarnautojų  kompiuterių neturime galimybės.
Anot paties A.Gorodecko, klausimus, susijusius su rinkimais, jis stengiasi spręsti po darbo, ir po darbo nesėdi Savivaldybės pastate, nes nenori eikvoti elektros. Tad rinkimų klausimus sprendžia namuose, kartais net vėlai naktį, o susirinkimus, jei reikia, dažniausiai organizuoja savaitgaliais.

„Darbo kodeksas nereikalauja, kad, būdamas rinkimų komisijos pirmininku, turiu būtinai dirbti darbodienos valandomis. Pagal galimybes reikalus tvarkau ir namuose, ir važiuodamas automobiliu“, – aiškino A.Gorodeckas.

Anot pašnekovo, prieš rinkimus, kad pareigos netrukdytų tiesioginiam darbui, jis išeis atostogų ir dirbs tik rinkėjams. A.Gorodeckas patvirtino, kad šiuo metu gauna du atlyginimus, tačiau kiek uždirba kaip Šilutės rinkiminės komisijos pirmininkas, neišdavė.

Dažniau lankosi partijų vadai

Socialinės paramos skyriaus vedėjo A.Šimelionio klausėme, ar darbo dienomis nepasigenda kur nors „dingusio“ juristo. Jis sakė dar prieš pasiruošimo rinkimams pradžiai perspėjęs A.Gorodecką, kad su tiesioginiu darbu nesusijusius klausimus spręstų po darbo.

„Paprašėme, kad A.Gorodeckas parašytų prašymą, jog prieš rinkimus, likus kelioms dienoms, išeis atostogų“, – patikslino A.Šimelionis.

Kol kas jis sakė nepasigendantis juristo, tačiau vis pastebi, jog į jo kabinetą dažnokai užsuka įvairių partijų vadovai.
„Kartais juokaudamas jų paklausiu, ar atėjo parašyti prašymą gauti socialinę išmoką“, – sakė A.Šimelionis.

Beje, A.Gorodeckui eiti vienu metu dvejas pareigas ne naujiena, jis ir 2014 m., renkant LR Prezidentą, buvo Šilutės rinkimų komisijos pirmininkas.

Savivaldybės administracijoje yra ir daugiau tarnautojų, kurie šiuo metu eina dvejas pareigas: pavyzdžiui, tarp Šilutės savivaldybės rinkimų komisijos narių yra kompiuterinę įrangą prižiūrintis ir administruojantis Komunikacijos skyriaus specialistas Antanas Balvočius, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyr. specialistė Violeta Balčėnienė, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.