Dviejų vagysčių grobis iš malkinės – beveik 2000 Lt vertės

diskinis-pjuklas-meec-1300-w-140433319Šiemet sausio mėnesį du vaikinai R.L. ir V.S. dukart apvogė vienos šeimos malkinę. Abiejų vagysčių metu malkinės savininkai neteko daiktų už 1930 Lt, tačiau vėliau visi pagrobti daiktai jiems grąžinti.

Spyna malkinės neapsaugojo

Pirmąją vagystę R.L. suplanavo sausio 16 dieną. Vidudienį jaunuolis iš namų atsinešė plaktuką ir juo numušė ant malkinės durų kabėjusią spyną. Įsilaužęs vidun, jis iš malkinės pavogė 500 Lt vertės elektrinį pjūklą, 120 Lt kainuojantį elektrinį gręžtuvą, 70 Lt vertą siaurapjūklį ir 90 Lt vertės kampinį šlifuoklį.

Bendra pavogtų daiktų vertė – 780 Lt.

V.S. teisme pasakojo, kad sausio 16 dieną R.L. pas jį atsinešė statybininkų įrankius (pjūklą, gręžtuvą, saurapjūklį, kampinį šlifuoklį) ir abu vaikinai nuėjo į Lietuvininkų gatvėje esantį lombardą turimą turtą užstatyti. Gavo 150 Lt ir visus juos išleido alkoholiui pirkti.

Po dviejų dienų – vėl į malkinę

Praėjus dviem dienoms R.L. vėl atėjo pas V.S. į namus, abu išgėrė alaus ir R.L. pakvietė draugą eiti kartu. Kur jie eis V.S. nežinojo – R.L. tik trumpai pasakė: „Mes pasidarysime litų“.

Nuėjus prie Stadiono gatvėje esančio namo, R.L. pasakė, kad jis viską paims pats, o draugui liepė tik pastovėti ant kelio, kad niekas neužkluptų su vagystės įkalčiais.

V.S. teisme sakė tik tada supratęs, kad ir prieš tai lombarde užstatyti daiktai buvo vogti.

Kol V.S. saugojo, kad niekas nepastebėtų vagystės, R.L. iš malkinės išnešė 850 Lt kainuojančią žoliapjovę – trimerį ir 300 Lt vertės vandens siurblį. Pavogtus daiktus vagys pasidėjo V.S. namo rūsyje, o kitą dieną pardavė pažįstamam Petrui už 130 Lt.

Šeimininkas įrankių pasigedo po savaitės

Sandėliuko šeimininkas dar tą pačią dieną pastebėjo, kad nėra pakabinamos spynos, bet pamanė, kad tiesiog pamiršo užrakinti malkinę. Tądien jis taip ir neužėjo į pastato vidų. Savo daiktų (elektrinio pjūklo, elektrinio grąžto, siaurapjūklio, kampinio šlifuoklio, žoliapjovės ir vandens siurblio) jis pasigedo tik maždaug po savaitės ir tą pačią dieną apie vagystę pranešė policijai.

R.L. sugyventinė R.K. patvirtino, kad jos gyvenimo draugas sausio 16-ąją girtuokliavo su draugais. Pritrūkus pinigų, jis kažkur išėjo, o grįžęs parsinešė elektrinį pjūklą, elektrinį grąžtą, siaurapjūklį ir kampinį šlifuoklį.

R.K. nesivargino pasidomėti, iš kur R.L. gavo visus šiuos daiktus. Ji pastebėjo, kad vakare jis juos pasiėmė ir pasakė, kad išeina pas V.S.

Vagis padėjo išaiškinti ir lombardo, į kurį buvo nunešti pirmą kartą iš malkinės pavogti daiktai, darbuotojai. R.L. ir V.S. tuos daiktus užstatė ir savo vardais pasirašė sutartį. Gavus pranešimą apie vagystę, tą pačią dieną į lombardą atvyko policijos tyrėjas. Pavogti daiktai buvo grąžinti jų savininkui.

Už vagystes – laisvės apribojimas ir bauda

R.L. jau buvo teistas ir baustas už Kelių eismo taisyklių nesilaikymą bei už buvimą neblaiviam viešoje vietoje. Laisvę teismas jam apribojo 1 metams ir 2 mėnesiams.

V.S. teistas nebuvo, tik keletą kartų baustas už Kelių eismo taisyklių pažeidimą. Už bendrininkavimą apvagiant malkinę teismas jam skyrė 2 600 Lt baudą.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.