Dvikova baigėsi V.Laurinaičio pergale

jakas sveikina laurinaitiPirmąją darbo dieną po rinkimų naująjį rajono merą Vytautą Laurinaitį pasveikino buvęs jo varžovas Arvydas Jakas.

Pastarasis antrąjį mero rinkimų turą pralaimėjo magišku skirtumu – gavo 777 balsais mažiau nei rajono meru išrinktas V.Laurinaitis.

Per alinantį sekmadienio karštį, siekusį net 32 laipsnius, ateiti į rinkimus išsijudino rekordiškai mažai rinkėjų – tik 26 proc. rinkimų teisę turinčių rajono žmonių. Iš 38 830 rajone registruotų rinkėjų tik 10 001 atėjo balsuoti, o iš jų 5389 nulėmė (t.y. apie 14 proc. visų rinkėjų), kam atiduoti rajono mero regalijas.

Džiaugėsi rinkimais be didelių incidentų

Sekmadienį, 20 val., kai tik buvo uždarytos balsavimo apylinkių durys, Savivaldybės posėdžių salėje surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas, Šilutės rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Vytautas Žiogas, „Baltųjų pirštinių“ vadovas Simas Simanauskas ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys.

Teisėsaugininkai pranešė, kad per antrąjį mero rinkimų turą gauta 12 pranešimų apie galimus pažeidimus. Vienas ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl galimo papirkinėjimo: trys asmenys nenustatytą sumą nenustatytiems asmenims sumokėjo, kad balsuotų už vieną iš kandidatų į Šilutės merus.

Pasak M.Baršio, taip pat yra pradėtos dvi administracinės teisenos: viena – dėl girto pasirodymo viešoje vietoje, kita – dėl balsavimo neturint asmens tapatybės dokumento.

Z.Vaigauskas sakė, kad tiriami pažeidimai rinkimų rezultatams didesnės įtakos neturėjo, ir neabejojo, jog Šilutės savivaldybės žmonės pagaliau išsirinko savo vadovą.

Z.Vaigauskas gavo klausimą, ar VRK nekelia kokių nors prielaidų, kodėl per pastaruosius rinkimus Pagėgių ir Šilutės rinkimų apygardose tiek daug negaliojančių biuletenių – 8,5 proc.: gal juos kas nors klastoja, tyčia gadina? Abiejose apygardose labai daug sugadintų biuletenių, o keisčiausia, kad labai skiriasi sugadintų biuletenių skaičius balsuojant už rajono merą vienmandatėje apygardoje ir už politikų sąrašus daugiamandatėje apygardoje: mero rinkimuose sugadinta 4,5 proc.
biuletenių, o Tarybos narių rinkimuose – dvigubai daugiau – net 8,5 proc. biuletenių. Beje, abiejose apygardose pastaruoju metu laimi partijos Tvarka ir teisingumas politikai.

Z.Vaigauskas šį klausimą pavadino vertu atidesnio tyrimo. Tačiau VRK vadovas nebuvo linkęs tikėti „sąmokslo teorija“, kad rinkimų komisijose kas nors specialiai sugadina kuriem nors kandidatams neparankius rinkimų biuletenius. Z.Vaigauskas sakė, kad sugadintų biuletenių skaičius kai kuriose Lietuvos rinkimų apygardose buvo dar didesnis – iki 12 proc.

Kalbasi apie galimas koalicijas

Rajono meras V.Laurinaitis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad pirmasis 8-ojo šaukimo savivaldybės Tarybos posėdis bus surengtas apie priešpaskutinę liepos savaitę – tiksli diena dar neparinkta. Jis norėtų į valdančiąją koaliciją kviesti iš anksto jį palaikiusius partnerius – socialdemokratų ir valstiečių – žaliųjų politikus. Be to, kalbėsis ir su Darbo partijos bei visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ politikais, kurie prieš II rinkimų turą apsisprendė palaikyti jį.

V.Laurinaitis sakė, kad po rinkimų niekas neturėtų tikėtis kokių nors revoliucijų. Savivaldybės įmonės ir įstaigos dirba gerai, todėl nėra prasmės keisti jų vadovus. V.Laurinaitis pasidžiaugė, kad Savivaldybės įmonės randa galimybes mažinti ar bent nedidinti vandens, šilumos tiekimo, transporto paslaugų kainų. Todėl savivaldybės Taryba stengsis, kad šios įmonės dirbtų dar sėkmingiau.

Meru netapęs savivaldybės politikas Arvydas Jakas „Šilutės naujienoms“ sakė pasveikinęs daugiau balsų surinkusį konkurentą ir rajono mero postą iškovojusį V.Laurinaitį. Per pirmąsias dienas po rinkimų jis dar nekalbino jokių politikų burtis į opoziciją. A.Jako nuomone, apie tai kalbėtis dar anksti.