Atkreipiamas dėmesys, kad elektrinių paspirtukų vairuotojams, ypač tiems, kurie tik ruošiasi pradėti savo keliones, reikia žinoti, kad Kelių eismo taisyklėse (KET) šie vairuotojai priskiriami prie dviračių vairuotojų, jiems taikomos tos pat taisyklės.
„Prieš sezoną dar kartą atsiverskite KET ir į gatves judėkite tik jas puikiai išmanydami, kad patys išvengtumėte nelaimių ir užtikrintumėte kitų eismo dalyvių saugumą“, – ragina pareigūnai. Pranešama, kad kai nustatomi asmenys, pažeidę KET, jiems gresia baudos nuo 10 iki 230 eurų.
Ką būtina žinoti?
Savarankiškai važiuoti dviračiu ir el. paspirtuku važiuojamąja kelio dalimi leidžiama ne jaunesniam kaip 14 metų asmeniui. Gyvenamojoje zonoje tokių vairuotojų amžius neribojamas. Visgi, vairuotojas, kuriam nėra 18 metų, važiuodamas keliu, privalo būti užsisegęs dviratininko šalmą.
Dviratis ir el. paspirtukas turi turėti tvarkingą stabdį ir garso signalą. Gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas arba raudonos šviesos žibintas, iš šonų – oranžiniai atšvaitai, pritvirtinti prie ratų stipinų.
Jeigu važiuojate važiuojamąja kelio dalimi, privalote dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio ir el. paspirtuko priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos. Tamsiuoju paros metu dviračio ir el. paspirtuko priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, dviračio ir elektrinio paspirtuko gale – raudonos šviesos. Vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.
Judėdamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu toks vairuotojas privalo duoti kelią pėstiesiems ir neturi jiems trukdyti ar kelti pavojaus. Pro pėsčiąjį važiuojant reikia pristabdyti ir važiuoti 3–7 km/val. greičiu, kuris yra artimas pėsčiojo greičiui, ir palikti saugų tarpą iš šono.
„Visada pasirinkite saugų greitį ir atstumą ir iki pėsčiojo, ir iki kitos transporto priemonės. Elektrinių paspirtukų vairuotojams griežtai draudžiama kirsti važiuojamąją kelio dalį važiuojant pėsčiųjų perėja ir vežti kitą asmenį, o dviračiu gatvėje draudžiama važiuoti didesniu kaip 30 km/val. greičiu ir lenkti. Privažiavę perėją, privalote sustoti, nulipti nuo elektrinio paspirtuko ar dviračio ir per perėją jį vestis. Sustodami, sukdami į kairiąją ar dešiniąją pusę, turite parodyti įspėjamąjį signalą ranka“, – primena pareigūnai.
ELTA inf.
Rašyti atsakymą