Dviračių vagys kraustosi į pajūrį

dviraciaiDraudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ statistika atspindi, jog dviračių vagišiai vasarą kraustosi į pajūrį. Būtent šiame Lietuvos krašte draudikai registruoja ženklų vagysčių skaičiaus šuolį. Informatikos ir ryšių departamento prie LR vidaus reikalų ministerijos duomenimis, vasarą kasdien vidutiniškai pavagiami devyni dviračiai.

Pasak Informatikos ir ryšių departamento, pernai iš viso buvo pavogti 1788 dviračiai – 3 proc. daugiau nei 2010 m. Vien vasaros metu buvo užfiksuota 791 vagystė, o tai sudaro 44 proc. visų per metus registruojamų dviračių vagysčių. Pasak draudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ Turto draudimo departamento direktoriaus Tomo Nenartavičiaus, vasaros metu apie 40 proc. vagysčių draudimo bendrovė registruoja Lietuvos pajūryje – dviračių vagys vasarą keliauja paskui atostogautojus į Klaipėdą, Palangą ir Šventąją.

Pasak T.Nenartavičiaus, pernai ženkliai išaugo vidutiniškai dėl dviračio vagystės patiriama žala. „Pernai klientai dėl dviračio vagystės vidutiniškai patirdavo 1,1 tūkst. litų žalą – 28 proc. didesnę nei 2010 m. Vasarą ilgapirščių taikinyje buvo dar brangesni dviračiai – vidutiniškai patiriama žala pernai vasarą sudarė 1,4 tūkst. litų, 52 proc. daugiau nei 2010 m. vasarą“, – teigia T. Nenartavičius.

Pasak draudimo bendrovės atstovo, dviračių dažniausiai pasigendama grįžus iš parduotuvių, palikus juos laiptinėje, kieme ar sandėliuke. Užraktai vagišius retai kada atbaido, jiems juos įveikti dažniausiai nėra sudėtinga.

Draudimo ekspertas rekomenduoja įsitikinti, ar apsidraudusiems turtą draudimo apsauga galioja ir dviračio vagystės atveju. „Žala dėl dviračių vagystės atlyginama pasirinkus namų turto draudimo apsaugą už vietos ribų. Ši draudimo apsauga užtikrina visų daiktų, ne tik dviračių, apsaugą. Pasirinkusiems tokį draudimą, bendrovė klientams žalą atlygina, jeigu daiktas prarandamas, pavyzdžiui, dėl vagystės iš automobilio, sodybos, viešbučio, vaikštant mieste ir t. t.“, – pasakoja T. Nenartavičius. Draudžiant dviratį draudimo suma įvertinama pagal jo įsigijimo kainą.

Siekiant apsaugoti dviratį nuo vagystės, draudimo specialistai pataria pasirūpinti tinkamu dviračio užraktu. Dviračio rėmą prie nejudančio objekto patartina prirakinti naudojant tvirtą užraktą, pagamintą iš sustiprinto metalo kilpos arba U raidės formos metalinio strypo. Siekiant užtikrinti maksimalų saugumą, patartina naudoti kelis skirtingo tipo užraktus vienu metu, taip dar labiau apsunkinant vagių darbą. Esant galimybei, dviratį reikėtų palikti filmuojamoje ar bent jau tokioje vietoje, kurioje lankosi daug žmonių. Kadangi neretai dviračiai yra pavagiami iš sandėliukų ar garažų, dviračiais reikėtų pasirūpinti kaip ir bet kokiu kitu turtu, sustiprinant duris bei užrakinant jas tvirtesne spyna. Taip pat labai svarbu dviratį pažymėti policijoje. Pareigūnai išgraviruoja dviračio rėmą arba jį pažymi specialiu žymekliu, bei jį užregistruoja savo duomenų sistemoje, tad įvykus vagystei būna kur kas paprasčiau identifikuoti dviračio šeimininką bei grąžinti jam turtą.