Dvylika klausimų dvyliktajam tarptautiniam Žuvienės virimo čempionatui artėjant

Pirmąjį rugsėjo šeštadienį Rusnė taps laikinąja Žuvienės virimo čempionato sostine. Būtent į 12 klausimų, artėjant 12-ajam Žuvienės virimo čempionatui, šį renginį jau pamilusiems tautiečiams atsako ilgametis jo organizatorius ir vyriausiasis šefas Marijus BUDRAITIS. Jį ištardėme apie tai, kodėl pasikeitė renginio vieta ir kokių pokyčių įneš tebesitęsianti pandemija.

Strateginis Šilutės rajono renginys - Žuvienės virimo čempionatas kasmet sutraukia tūkstantines lankytojų ir žiūrovų minias. Šiemet jis vyks Rusnėje.

Tai kada?

– Rugsėjo 5 dieną Rusnė taps Žuvienės virimo čempionato laikinąja sostine, o žuvienės kvapas turėtų būti juntamas net ir Gandžiui su Kalenbachu.

Kodėl Rusnė?

– Ji seniai to nusipelnė, nes tai yra mūsų krašto turizmo lankomumo perlas, su gera privažiavimo infrastruktūra. Sala tvarkoma nepriekaištingai – komplimentai bendruomenei ir jos dirigentei seniūnei Daliai. Tuo pačiu čempionato surengimas Rusnėje tai ir reveransas trims jo čempionams – Raimondui, Ilonai ir Algimantui, bei visiems visų laikų Rusnės žvejams.

COVID-19 virusas?

– Jo į čempionatą nekviečiame. Žuvienės čempionatui ruošiamės planingai ir tikimės, kad kokie nors nauji apribojimai jam įvykti nesutrukdys. Praėjo Klaipėdos Jūros šventė, Rusnės festivalis, visi matome, kas dedasi Palangos paplūdimiuose – žmonių antplūdis, o susirgimų nuo to kovido skaičius – minimalus. Nenoriu prisišnekėti, bet ketiname sėkmingai įveikti kovidinius rifus ir išplaukti į Žuvienės čempionato tiesiąją.

Kiek tikitės komandų?

– Daug. Jos jau registruojasi Šilutės savivaldybės tinklapyje užpildydamos anketas. Pirmieji tai padarė praėjusių metų čempionai – Lazdijų „Dzūkų jūrų piratai“, kurie nugvelbė ir į Lazdijus išvežė čempionų žiedą. Žuvienės čempionato dalyvių registracijoje kol kas vyrauja atvykstančios komandos.

O vietinės?

– Miega. Arba gaudo žuvį ir treniruojasi, tobulindamos savo žuvienės receptus ir ieškodamos „Šilutės naujienų“ įdomybių katilo žinių.

Vadinasi katilų naujienos išliks?

– O kaipgi. Mes prietaringi: jeigu jų atsisakysime – nubaidysime sėkmę ir geriausias mistines dvasias, kurioms Žuvienės čempionatas patinka.

Žiedas?

– Šilutės meras Vytautas Laurinaitis, kaip tikras juvelyrikos pirklys, slepia kas tą žiedą gamina ir kaip jis atrodys. Tačiau rugsėjo 5-ąją mes visi jį pamatysime ir sužinosime naujo, absoliutaus Žuvienės čempionato nugalėtojo vardą.

Kas nugalės?

– Tai parašysime kitame „Šilutės naujienų“ numeryje, tad nepraleiskite jo. O jeigu rimtai, manau metas žiedą sugražinti į pamarį, nes 4 paskutiniuosius metus jį išsivežė svečiai.

Ką tai rodo?

– Mūsų pamarietišką svetingumą. Gal dėl to visi ir nori sugrįžti pas mus, atgalios į čempionatą, ir pajusti tas nesuvaidintas emocijas ir geros energetikos lauką.

Jūsų komanda?

– Rimta. Man daug padeda ir Vygantas Stoškus, ir Šarūnas Stancikas, ir Administracijos direktorius Virgilijus Pozingis. Rusnė iššūkis ir mums – daug techninio darbo. Bendrai su direktoriumi diskutuojame, ginčijamės ir kol kas randame vieningus sprendimus. Šilutės miestas šiandien primena didelę statybų aikštelę, ir tokios rimtos laisvos erdvės, kurioje galėtų vykti čempionatas, kol kas neturime. O Rusnė atitiko visus mūsų poreikius. Todėl dabar visi ir surėmėme pečius, kad čempionatas neturėtų silpnų vietų.

Oras?

– Administracijos direktorius su meru praėjusią savaitę susitiko su Šilutės katalikų bažnyčios klebonu Remigijumi Saunoriumi. Šis patikino, kad problemų šiuo klausimu tikrai nebus. Be to turime dar ir atsarginį variantą – praėjusių metų Žuvies sriubos kategorijos nugalėtojus – evangelikų – liuteronų kunigų komandą „Juoda avis“…

Ko palinkėtumėte čempionate dalyvauti besiruošiančioms komandoms?

– Neatidėkite registravimosi paskutinei savaitei. Jeigu apsisprendėte dalyvauti – pildykite anketas jau dabar. Taip žymiai palengvinsite mums darbą. O visos naujienos bus mūsų Žuvienės čempionato feisbuke ir jau tradiciniuose „Šilutės naujienų“ įdomybių katiluose – kiekviename laikraščio numeryje.