Dvylikai Šilutės seniūnijos bendruomenių išdalinta apie 31,5 tūkst. litų

pamario jaunimasŠilutės seniūnijos vietos bendruomenių taryba (VBT) dvylikai organizacijų išdalijo iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos gautus 31 574 litus.

Šie pinigai skirti viešiesiems vietos bendruomenės – gyventojų poreikiams tenkinti.

Šilutės seniūnijos VBT, kuriai vadovauja Pagrynių bendruomenės atstovas Vygantas Kamarauskas, gavo septynių seniūnijos kaimiškųjų gyvenviečių bendruomenių ir penkių miesto bendruomeninių organizacijų prašymus finansuoti projektus, kuriems reikėtų net 51,5 tūkst. litų.

Kadangi gauta tik apie 31,5 tūkst. litų, VBT nusprendė mažos sąmatos (iki 3000 Lt) projektus finansuoti 100 procentų, o didesnių projektų teikėjų norus gerokai apkarpyti. Vidutiniškai kiekvienai bendruomenei teko apie 3000 Lt.

Šyšos kaimo bendruomenei skirta visa pageidaujama 2294 Lt suma, už kurią bendruomenė pirks palapinę, reikalingą įvairiems renginiams. Naujakuriškiai pageidavo už 2300 Lt įrengti vaikų žaidimų aikštelę ir gavo visą sumą. Laučių bendruomenė gavo prašytus 500 Lt stalo teniso stalui įsigyti. Grabupių bendruomenei skirti 3000 Lt vaikų žaidimo aikštelei Grabupėlių kaime įrengti.

Armalėnų ir Traksėdžių bendruomenėms skirta po 100 litų mažiau, nei jos prašė, nes šios bendruomenės sutiko atiduoti tuos 200 litų didesnių projektų rengėjams – kad pastarieji neliktų nuskriausti. Tad traksėdiškiai vietoj prašytų 2900 Lt gavo 2800 Lt, o armalėniškiai vietoj 3000 Lt – 2900 Lt. Abi šios bendruomenės irgi rengs vaikų žaidimo aikšteles.

Macikų bendruomenė planavo už 4000 Lt įsirengti krepšinio aikštelę su dviem stovais, mechaniniam poveikiui atspariais lankais. Tačiau šiai bendruomenei rekomenduota šiemet tenkintis vienu stovu ir skirta 3000 Lt.

3000 Lt skirta ir Šilutės Šv. Kryžiaus katalikų parapijai, kuri prašė 7000 Lt paramos parapijos namų renovacijai. Pastato atnaujinimo kaina yra apie 300 tūkst. litų, darbus remia tikintieji, įvairūs rėmėjai. O iš bendruomenėms skirtų pinigų planuota nupirkti 4 langus ir 2 duris. Gavus gerokai mažesnę sumą, už ją pavyks įsigyti mažiau langų.

Pagrynių bendruomenė ketino už 4600 Lt įrengti poilsio suoliukus ir šiukšliadėžes palei pėsčiųjų – dviratininkų taką, einantį nuo Šilutės iki Pagrynių. Tačiau šiai bendruomenei irgi liko tik 2900 Lt (100 Lt geranoriškiai perleido kitoms bendruomenėms).

Šilutės gražinimo draugija toliau tvarkys Šeimos skverą – prašė 7050 Lt šviestuvams įrengti. Bet gavo 3000 Lt.

Vokiečių kilmės gyventojų bendrija „Heide“ šiemet ketino už 4800 Lt įsigyti lauko baldus (medinius suolus ir stalus) viešiems renginiams. Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus priekaištavo šios bendrijos vadovams, kad bendrija, vienijanti kelis šimtus žmonių iš viso rajono, jau trečius metus pinigų prašo tik iš Šilutės seniūnijos VBT ir nė nebando gauti paramos iš kitų seniūnijų VBT. „Neturiu jokių priešiškų nuostatų prieš jūsų bendriją ir jos narius, tačiau būkite sąžiningi šilutiškių atžvilgiu ir savo veiklai ieškokite lėšų ne vien iš Šilutės seniūnijos aruodo“, – trečius metus prašė seniūnas.

Šilutės VBT sprendimu, „Heide“ bendrijai skirta 3000 Lt.

Net trečdalio visai Šilutės seniūnijai skirtų lėšų norėjo asociacija „Pamario jaunimas“. Prašė 10 000 litų, už kuriuos ketino atnaujinti vaikų žaidimo ir krepšinio aikšteles Melioratorių alėjos ir Cintjoniškių gatvės kiemuose. Keletui bendruomenių atidavus po 100 litų, pridėjus nepadalintų lėšų likutį, „Pamario jaunimui“ buvo sudaryta 2980 Lt suma.

Projektų autoriai visus numatytus darbus turės atlikti iki Naujųjų metų.