Dvynių konkurse – ansamblio „Lietuva” pažibos bikavėniškiai

mateviciaiSavaitgalį į Vilniaus prekybos ir pramogų centre VCUP vykusį dvynių konkursą „Twins peak 2014” suvažiavo įvairaus amžiaus dvynukų ir dvynukių iš visos Lietuvos. Unikalus renginys pritraukė dalyvių iš Kauno, Alytaus, Panevėžio, Joniškio, Platelių, Marijampolės, Elektrėnų ir kitų Lietuvos miestų bei miestelių. Konkurse dalyvavo ir iš Bikavėnų kaimo (Vainuto seniūnijos) kilę Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorės sūnūs – tautiniais rūbais pasidabinę Tomas ir Romas Matevičiai.

Konkurse dalyvavę 34-erių ansamblio „Lietuva” pažibos – dvyniai Tomas ir Romas gavo užduotį nupiešti po puodelį. Vienas brolis nutarė, kad geriausias puodukas – alaus bokaliukas, o kitas nupiešė puoduką su žaibu. Nelaimėję prizinės vietos dvyniai nė kiek nenusiminė – tautiniais koncertiniais kostiumais pasipuošę dvyniais įsijautė į linksmą renginį ir čiupę į glėbį po dvynę merginą pradėjo trypti į taktą renginyje grojusiai muzikantų grupei „Antikvariniai Kašpirovskio dantys”.

Visą mėnesį dvynių konkursas vyko virtualiai – portale www.lrytas.lt. Dvyniai buvo kviečiami registruotis ir siųsti nuotraukas, vyko balsavimas už panašiausią dvynių porą. Nuotraukas atsiuntė ir konkurse dalyvavo per 200 porų dvynių – tame tarpe ir emigrantai iš Anglijos, Norvegijos, Olandijos, Airijos ir kitų šalių. Dėl dalyvių gausybės organizatoriai nutarė į finalinį renginį dvynius atrinkti burtų būdu, tad finale VCUP dalyvo 20 porų įvairaus amžiaus dvynių ir antra ar net trečia tiek dvynių – svečių.

Daugiau skaitykite ČIA.