Džiaugsmo ašaros parodė, kad fotografai savanoriavo ne be reikalo

help portrait silute„Norėtume padovanoti jums jūsų nuotrauką!“, – tai  tarptautinio projekto „Help-Portrait“ (liet. – pagalbos portretas) žodžiai. Jie jau penktus metus pirmąjį gruodžio šeštadienį sklinda iš profesionalių fotografų lūpų tiems, kurie neišgali susimokėti už tokias paslaugas.

Šįmet prie projekto pirmą kartą prisijungė Šilutės ir Švėkšnos fotografai. Pirmasis blynas neprisvilęs, bet netgi labai sujaudinęs, tad įspūdžių komandos pasisėmė tiek, kad jau ir kitąmet žada prisijungti prie šios savanorystės.

Pliusas gerų darbų sąraše

Šilutėje neatlygintinai pasidarbuoti, kad padovanotų gražias nuotraukas ir ateinančių šv. Kalėdų džiaugsmą tiems, kurie negali sau to leisti, susibūrė 3 fotografai – Andrius Vaišnoras, Sergejus Gvildys ir Agnė Pužienė kartu su 9 padėjėjais.

Šilutės seniūnijos salėje šeštadienį ši 12-os žmonių komanda šurmuliavo nuo ankstyvo ryto. Fotografai įkūrė laikiną fotostudiją, tvarkė kompiuterius nuotraukoms retušuoti, padėjėjos ruošė užkandžius, vaikų žaidimams skirtas vietas,  stilistės kūrė planus, kaip ką pagražins. Ir vidudienį durys prasivėrė…

Norėdamos turėti profesionalias savo vaikų nuotraukas, nepabijoję kieme siautusios vėtros, į laikiną fotostudiją atėjo 4 šeimos. Viena jų – net su 5 mažyliais. Fotografai įamžino vaikus po vieną, vėliau ir šeimos fotografijas padarė.

„Drąsiai dedu pliusą savo gerų darbų sąraše. Nemaniau, kad toks elementarus dalykas kaip nuotrauka kitiems gali reikšti tiek daug: maža mergytė įrėmintą fotografiją paėmė drebančiomis rankomis ir dėkojo su ašaromis akyse…“, – pasakojo vienas šio projekto Šilutėje organizatorių A.Vaišnoras.

Patys keliavo pas „klientus“
help portrait sveksnos
Šįmet pirmą kartą prie „Help-Portrait“ projekto prisijungė ir Švėkšna. „Kokia šauni mintis, kodėl gi prieš Kalėdas mums nepadarius tokio darbo“ – sakė vienas fotografų Vytautas Marcinkevičius. Jam pritarė fotografai Danutė Gailiūnienė ir Stasys Rauktys.

Švėkšniškių savanorystė nuo šilutiškių skyrėsi tuo, kad jie nekūrė laikinos fotostudijos, o patys važiavo į svečius su visa fotografavimo įranga.

Savanoriai nuvyko į Oželių kaimą, kur gyvena šeima, auginanti 10 vaikų. Nuvykti pas juos nebuvo paprasta. Norint atrasti šios šeimos namą, reikėjo eiti per laukus ir miškus apie 2 km pėščiomis, nes privažiuoti nėra kaip – nėra kelio, vedančio į sodybą.

Suteikę džiaugsmo tokiai didelei šeimynai, švėkšniškiai pasisėmė tiek teigiamų įspūdžių, kad žada prie šio projekto prisidėti ir kitais metais.

Trumpai: žmonės nuostabūs!

„Noriu parodyti paprastiems žmonėms, kad jie yra nuostabūs“, – skelbė projekto „Help-Portrait“ sumanytojas, JAV garsenybių fotografas Jeremy Cowart.

Įgyvendinę pirmąjį „Help-Portrait“, iniciatoriai nesitikėjo tokios sėkmės ir dalyvių palaikymo. Per labai trumpą laiką „Help-Portrait“ tapo pasauliniu judėjimu ir subūrė pasaulio fotografų bendruomenę. 2009-2012 metais šiame projekte dalyvavo 20 371 fotografas ir 32 299 savanoriai 62 šalyse. Nuo 2009 metų šis projektas pradėtas vykdyti ir Lietuvoje.