„Džiazo dienos Tauragėje 2017“ – nuo išgrynintos tradicijos iki moderniojo džiazo

Vyni trioTarptautinis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje 2017“ skaičiuoja jau trečius metus ir žada daugiau nei dešimt gyvos muzikos koncertų ir neeilinių susitikimų. Festivalio renginiai vyks liepos 13-15 dienomis.

Tradiciškai festivalio būstine tampa Tauragės pilis ir jos kultūrinės erdvės, priglausiančios pagrindinius vakaro koncertus. Daug žadančioje festivalio programoje muzikinėmis improvizacijomis tauragiškius ir miesto svečius džiugins Lietuvos džiazo grandai bei grupės iš užsienio.

Tomis dienomis mieste skambės džiazas, o dar labiau šią muziką padės pajausti festivaliui skirta retrospektyvinė paroda, pokalbiai apie džiazą ir džiazo šokių pamokos.

Kaip ir ankstesniais metais, festivalio rengėjai džiaugiasi atvykstančių talentingų profesionalių atlikėjų gausa. Festivalio tikslas buvo ir lieka populiarinti džiazo muziką Tauragės krašte, dovanoti klausytojams emocijas, kurios gimsta scenoje ir sujaudina iki sielos gelmių. Šiemet festivalio atlikėjų sąrašą puošia stiprūs, pripažinimą pelnę lietuviško džiazo kūrėjai.

Simboliška, kad festivalio atidarymo koncertas Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje patikėtas kolektyvui „Vyšnių Trio“, kuriam vadovauja Lietuvos džiazo klasikas, daugiausiai titulų pelnęs saksofonininkas Petras Vyšniauskas, tarp kurių ir Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. Festivalio uždarymo vakarą scenoje pasirodys dar viena legendinė lietuvių grupė „Lithuanian Jazz Trio“, kuri vienija iškilias ir spalvingas lietuviškojo džiazo asmenybes – saksofonininką ir klavišininką Vytautą Labutį, bosistą Leonidą Šinkarenko ir būgnininką Arvydą Jofę.

Į Tauragę atvyksta svečiai iš Lenkijos su unikaliu muzikos projektu „Directions – Violin soul“. Smuikininkė Anna Wandtke, saksofonininkas Grzech Piotrowski ir kontrabosininkas Sebastian Wypych yra nusipelnę tarptautinių festivalių dalyviai, savo šalyje garsūs ir pripažinti menininkai. Jų pasirodymo metu skambės pasaulinės klasikos melodijos ir autorinė atlikėjų kūryba. Vienoje scenoje karaliaus trys išskirtinės asmenybės, kurių talentas ir profesionalumas klausytojus kvies džiaugtis virtuozišku skambesiu, balansuojančiu tarp klasikinės muzikos, filmų muzikos ir laisvų improvizacijų ribos.

Populiarios Latvių grupės „Big Al & The Jokers“ ir „The Swamp Shakers“ tauragiškius linksmins ir pozityvią energiją kurs du festivalio vakarus. Rokenrolo profesionalai ir šios kultūros ambasadoriai „Big Al & The Jokers“ nepaliks abejingų – į scenoje viešpataus džiazo amžius, skambės rokenrolas, džaivas, svingas ir ritmenbliuzas. Nuotaikingi atlikėjai muzikuoja daugiau nei dešimtmetį. Anksčiau jie grojo kitos garsios latvių grupės „Keksi“ sudėtyje.

Prieš keletą metų grupė išgyveno permainas – prie kolektyvo prisijungė talentingas muzikantas kontrabosistas Pėteris Liepinis, susiformavo nauja devynių profesionalų komanda, sukurtas naujas pavadinimas. „Big Al & The Jokers“ sėkmingai tęsia savo kūrybą. Klavišiniais groja pats grupės meno vadovas Romanas Vendinis, būgnus muša Raitis Aukšmukstas, gitara groja Jurijus Skrajanas, stiprią pučiamųjų sekciją atstovauja saksofonistai Eduardas Raubiško ir Zintis Žvartas, trimitininkas Sandris Skeranskis, trombonistas Uldis Ziedinis, o vokalo partiją atlieka charizmatiškasis, grupės „veidu“  tituluojamas, Algirdas Šuminskas, arba Big Al! Grupė yra įvairių festivalių dalyvė, koncertavusi toje pačioje scenoje su pasaulinio garso žvaigždėmis Smokie, Nazareth, Macy Grey, Scorpions, Boney M ir daugeliu kitų profesionalų.

Daugybės šalių klausytojams dovanoję linksmą nuotaiką ir džiugesį, grupė „The Swamp Shakers“ kviečia pasisemti geros nuotaikos, pašokti ir paklausyti linksmos šešto dešimtmečio muzikos. Populiarieji atlikėjai per metus surengia apie 180 koncertų visoje Europoje. Jie susibūrė įvėpti rokenrolo ir Rockabilly muzikos, jų mokytoju buvo legendinis vokalistas Pitas Andersonas, kartu grojęs nuo pat grupės susikūrimo. Meistriško pasirodymo metu pamatysite žavingą linksmąją bosistę Annie, gitaros vedlį Marc’ą būgnų meistrą Mr. Splash. Klausytojai turės galimybę išgirsti daug originalių dainų, kurias atlikėjai paverčia iš proto varančiu, nepakartojamu šou.

Džiazo muzikos festivalis Tauragėje garantuoja nepamirštamus vasaros vakarus užpildyti įdomiais profesionalių atlikėjų pasirodymais. Ištvermingiausius renginio dalyvius po koncertų Pilies kiemelyje organizatoriai kviečia neskubėti namo ir užsukti į restoraną „Banga“, kur prasidės Jam session – naktinis vakaro pratęsimas. Liepos 14 d., penktadienį, jaukioje, uždaroje erdvėje džiazo šventė įgaus naują pagreitį, nes džiazo mylėtojams muzikinį šėlsmą dovanos ir sceniniu spontaniškumu stebins bendras diksilendo „DixXband“ ir KTU grupės „The Brass Bees“ džiazo projektas, o liepos 15 d., restorano lauko terasoje Jazz Trio – Raimonda Vaičiūtė, Vytautas Skudas ir Raimondas Dauginas.

Į festivalio renginius atvyksta LRT televizijos kūrybinė komanda ir Pilies kiemelyje filmuos liepos 15  dienos koncertą, kuris vėliau bus parodytas nacionaliniame kanale.

Viso tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje 2017“ renginiai skiriami Tauragės 510 metų jubiliejui.