Džiovintuvai – kokį išsirinkti, kad nepakenktume plaukams

dreamstime xxl 16797805Džiovintuvai – tai daiktas, kuris yra labai reikalingas, ypač merginoms ir moterims. Išsitrinkusios galvą, dažniausiai plaukus džioviname džiovintuvais, o kartais net formuojame kokią nors šukuoseną.
 
Be abejo, plaukų džiovintuvai yra įvairių dydžių ir formų, skirtingo galingumo ir gali turėti kelių rūšių antgalių.

Dažniausiai džiovintuvu naudojamės namie, todėl svarbu, kokio galingumo jis yra. Kuo didesnis džiovintuvo galingumas, tuo greičiau plaukai išdžius. Tačiau tai neigiamai veikia plaukus.

Namuose pakanka mažiau galingo džiovintuvo

Plaukų džiovintuvų galingumas yra įvairus: silpno galingumo džiovintuvas gali būti 500 W, o galingas – net 2000 W.

Didesnio galingumo plaukų džiovintuvai naudojami kirpyklose ir grožio salonuose tam, kad būtų pasiektas greitesnis rezultatas.

Džiovinant plaukus namie, nebūtina naudoti galingus džiovintuvus, užtektų ir 500-1000 W galingumo džiovintuvo.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis džiovintuvą?

Antgaliai. Kaip jau buvo minėta, plaukų džiovintuvai turi antgalius, kurie gali padėti formuoti šukuoseną. Antgaliai gali būti koncentruojamieji (plokšti) ir difuzoriai.

Koncentruojamieji antgaliai padės greičiau išdžiovinti plaukus, pakelti juos nuo šaknų.plauku

Difuzoriai skirti įvairioms garbanoms formuoti. Jie tinka naudoti vidutinio ilgio, trumpoms šukuosenoms ar banguotiems plaukams formuoti.

Greičio ir temperatūros režimas. Jei džiovintuvas turės kelis greičio ir temperatūros režimus, galėsite reguliuoti srovės greitį ir temperatūrą. Idealiausia būtų, jei džiovintuvas turėtų tris oro srovės greičio padėtis. Naudodami karštą srovę šlapius plaukus
išdžiovinsite, vidutine srove juos formuosite, o šalta srove fiksuosite. Užfiksavus šalta srove, šukuosena laikys ilgiau.

Be to, reikėtų žinoti, jog storesniems plaukams reikia stipresnės srovės norint greičiau išdžiovinti, tačiau kad plaukai liktų sveiki, reikėtų juos džiovinti mažesne srove. Jei galinga srove džiovinsite plonus plaukus, juos tik pašiaušite, todėl tokiems plaukams tikrai nereikia galingos srovės.

Taigi renkantis džiovintuvą svarbu, kokie Jūsų plaukai – stori ar plonesni. Pagal tai reikia rinktis džiovintuvo galingumą. Taip pat praverstų ir žinios, kaip teisingai džiovinti plaukus, kad kuo mažiau jiems pakenktume.

Jei perkant džiovintuvą, kyla neaiškumų, būtinai pasikonsultuokite su specialistais, kurie suteiks reikalingos informacijos. Juk plaukų grožis svarbus kiekvienai moteriai.