E.Šuldiakovo parodoje – Dievo namų didybė

katyciu biblioteka_suldiakovo_paroda2Visą kovo mėnesį Katyčių bibliotekos lankytojai grožėjosi Eugenijaus Šuldiakovo akvarelės paroda „Mažosios Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios. Dievo namų didybė”. Į parodos uždarymą atvyko pats darbų autorius, susitikti su dailininku, besidominčiu istorija E.Šuldiakovu susirinko Katyčių pagrindinės mokyklos penktokai su dailės mokytoja Brigita Vitkauskiene bei Katyčių bendruomenės atstovai.

E.Šuldiakovas gilinasi į rašytinius istorinius šaltinius, važinėja po aplinkinius kaimus, fotografuoja jų kraštovaizdį, kalbina gyventojus ir rašo apybraižas. Su bendraminčiais jis tvarko apleistas kapinaites, fiksuoja išlikusią mažąją architektūrą. Dar rašo eiles, skaito paskaitas vaikams ir suaugusiesiems ir pats nuolat mokosi.

Parodos paveiksluose – išnykusios ir dar likusios Mažosios Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios. Iš viso mūsų krašte buvo 35 bažnyčios, visos statytos už žmonių lėšas, maždaug tuo pačiu metu. Iš jų 13 ar 14 jau nebėra, E.Šuldiakovas jas piešė pagal senus atvaizdus. „Gražios buvo. Pavyzdžiui, Piktupėnų bažnyčia turėjo kupolą, Plaškių – mėlyną stogą”, – pasakojo autorius.

„Pirmiausia – pagarba. Švelni pagarba. Jeigu gerbsi kitus ir pats jausi pagarbą. Toks mano požiūris ir į vaiką (nesvarbu, pirmokas jis ar aštuntokas), ir į senolį. Kiekvienas žmogus yra unikalus, kiekvienas asmenybė. Ir jaunas, ir senas. Gera valia ir pagarba padeda mums sugyventi”, – sakė autorius. Susitikimo dalyviams jis palinkėjo nebijoti piešti, nes kiekviename iš mūsų glūdi talentas, ir pasidalino praktiniais patarimais.