Edukaciniais ir pramoginiais renginiais paminėta Suaugusiųjų mokymosi savaitė

suaugusiuju mokymo savaite vetrungesLapkričio 16-22 dienomis visose šalies suaugusiųjų švietimo įstaigose jau šešioliktąjį kartą paminėta Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos inicijuota suaugusiųjų mokymosi savaitė. Šiemet ji buvo pavadinta „Aktyvus mokymasis aktyviam gyvenimui“ ir skirta aktyvaus mokymosi idėjos sklaidai, praktiniam jos taikymui ir mokymosi galimybių suaugusiųjų bendruomenei parodymui.

Savaitės atidarymas įvyko lapkričio 13 d. Telšiuose – Žemaitijos sostinėje, mieste ant septynių kalvų, besirengiančiame tapti 2016 metų Lietuvos kultūros sostine. Renginyje viešėjo 2015 metų suaugusiųjų mokymosi savaitės globėja, Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, jame tradiciškai pagerbtas Metų andragogas ir projektų konkurso nugalėtojai.   

Skelbė respublikinį rašinio konkursą

Kaip ir kasmet aktyviai Suaugusiųjų mokymosi savaitę paminėjo Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro (JSMC) bendruomenė. Šiemet, jau antrus metus iš eilės, centras kvietė dalyvauti visos šalies besimokančių suaugusiųjų kūrybinių darbų konkurse „Aš ir pasaulis“. Šiuo konkursu, kuris organizuotas atsiliepiant į 2015 metų suaugusiųjų mokymo savaitės „Aktyvus mokymasis aktyviam gyvenimui“ iniciatyvas, buvo kviečiama rašyti rašinius tema „Už ką aš dėkoju gyvenimui“ lietuvių, anglų, vokiečių, rusų ir lenkų kalbomis.

Džiugu, kad sulaukta gausaus būrio dalyvių. Respublikiniame rašinio konkurse dalyvavo net 10 šalies suaugusiųjų švietimo įstaigų, sulaukta daugiau kaip pusšimčio rašinių įvairiomis kalbomis.

Subūrė visą bendruomenę

2015 m. suaugusiųjų mokymosi savaitė Šilutės JSMC paminėta į įvairias veiklas įtraukiant visą bendruomenę: esamus ir buvusius mokinius, jų šeimas, andragogus, ir jau kelintus metus čia besirenkančio ir laisvalaikį leidžiančio mokytojų senjorų suaugusiuju mokymo savaite protu musis1klubo „Liepa“ narius.

Pirmąją šių metų Suaugusiųjų mokymosi savaitės dieną, lapkričio 16-ąją, centre surengtos kūrybinės dirbtuvės visai rajono bendruomenei. Tądien trys dalyvių komandos, vadovaujamos mokytojų, turėjo galimybę dalyvauti skirtingose edukacinėse pamokėlėse ir praktiniuose užsiėmimuose. Maloniame šurmulyje dūzgė dirbtuvėlių „Žmogaus ir gamtos gyvenimo ratas karpinių mene“ dalyviai. Kartu su mokytoja Rita Užgaliene („Protėvių krikštų“, kurie publikuoti Lietuvos karpinių kataloge, autore), jie mokėsi karpinių meno: prisiminė vyraujančius pamario krašto gamtos, prūsiškų ženklų, stilizuotų religinių švenčių motyvus, kurie vėliau buvo praktiškai pritaikyti pačių pagamintuose karpiniuose.

Menų mokytojas Aurimas Liekis kvietė visus norinčiuosius susipažinti su istoriniu krašto simboliu – vėtrunge. Dirbtuvėse „Pamario krašto simbolis – vėtrungė. Projektavimas ir konstravimas“ dalyviams pristatyta dokumentinė medžiaga apie senąsias krašto vėtrunges, jų spalvų ir ženklų simboliką. Vėliau visi, pritaikydami įgytas žinias, galėjo ir patys susikurti savo vėtrungę.

Kulinarinis užsiėmimas „Sveikam kūnui – sveikas maistas“, kurį vedė mokytoja Saulina Jokubauskaitė, visą centrą apgaubė saldžiu vanilės aromatu – čia susibūrusi kulinarų komanda kepė sausainius „Sveikuolius“.   

Renginys sveikam kūnui ir sielai

Kviesdama aktyviai ir kūrybiškai plėtoti Savaitės idėją, paversti ją mokymosi realybe bei įgyvendindama šūkį „Aktyvus mokymasis aktyviam gyvenimui“, centro bendruomenė kvietė trečiadienį, lapkričio 18-ąją, į surengtą popietę. Pirmoje popietės dalyje Šilutės sporto mokyklos treneris Liudas Čičirka vedė sveikatinimo užsiėmimą „Judėjimas – aktyvaus gyvenimo garantas“. Čia gausiai susirinkę dalyviai mokėsi, kaip teisingai „pažadinti“ kūną dienos darbams, kokius reikia atlikti tempimo ir atpalaidavimo pratimus, kad organizmas būtų aktyvus ir sveikas.

Antroje dalyje vyko pokalbis tema „Gyvenimo kokybė ir įpročiai“. Popietėje dalyvavusi viešnia – šeimos gydytoja Violeta Giedraitienė dalijo patarimus, atsakė į klausimus, susijusius su imuniteto stiprinimu ir kova prieš virusines peršalimo ligas.

Linksmas šurmulys ir dalyvių aistros užvirė viktorinoje „Proto mankšta – sielos atgaiva“. Mokytoja S.Jokubauskaitė į keturias komandas susiskirsčiusius dalyvius kvietė pasivaržyti protų mūšyje. Dalyviai pasitikrino savo žinias apie krašto istoriją, „užkoduotą“ senuosiuose atvirukuose, taip pat savo sumanumą ir įžvalgumą parodė atsakinėdami į klausimus, susijusius su kūryba, literatūra ir laisvalaikiu.

Vakaro popietė vainikuota centro bendruomenės ir svečių pabendravimu prie arbatos puodelio. Dalyviai tuo pačiu degustavo ir kulinarinio užsiėmimo „Sveikam kūnui – sveikas maistas“ metu iškeptus gardžius „Sveikuolių“ sausainius.