Edukacinio užsiėmimo metu aplankytos senosios Usėnų kapinaitės

edukacija kapinese_usenu_biblioteka_swarraitkiemis_I_2018_07_14_Miliauskiene_fotomobil_081_kapinaitesLiepos 14 ir 21 dienomis Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filialo bibliotekininkė grupei vaikų vedė edukacinį užsiėmimą iš ciklo „Senosios Usėnų kapinaitės“. Šie užsiėmimai vyksta jau antrus metus.
Aplankytos ir išsamiai aprašytos dar trys Usėnų kapinaitės: Svaraitkiemio I ir II bei Veržininkų kaimų. Jose užfiksuotos 82 kapavietės, užpildytos 104 aprašų formos, padaryta 260 nuotraukų, nurašytos 25 epitafijos. Įvertintas konfesinio paveldo priežiūros ir išlikimo lygmuo.

Užsiėmime kartu su bibliotekininke dalyvavo Usėnų pagrindinės mokyklos moksleiviai Mija Macaitė, Audrius Jankantas ir Juknaičių pagrindinės mokyklos moksleivė Karolina Jankantaitė. Jie dirbo kruopščiai ir atidžiai. Audrius rado du antkapių užrašus.

Ši medžiaga bus sukelta į bylas ir saugoma Usėnų bibliotekoje. Iš viso bibliotekoje bus penkios bylos: Karceviškių, Kavolių miško, Svaraitkiemio I ir II, Veržininkų kaimų kapinaičių.

Užsiėmimo metu palyginti duomenys, užfiksuoti prieš 5 metus vykusioje ekspedicijoje „Mūsų krašto praeities beieškant“ su šių metų ekspedicijos duomenimis. Rasta daugiau palaidojimų ir epitafijų, perbraižytas Svaraitkiemio II kaimo kapinaičių planas. Svaraitkiemio I kaimo kapinaitėse nerasta dviejų metalinių vartelių.

Usėnų bibliotekos surengtą edukacinį užsiėmimą rėmė istorijos mokslų daktaras Arūnas Baublys, Usėnų bendruomenės pirmininkė Aldona Rauktienė, Usėnų jaunimo centras, seniūnas Algirdas Rauktys, Usėnų pagrindinė mokykla ir vaikų tėveliai Tomas Jankantasbei Laura Macienė.