Edukaciniu liftu aukštyn kils ir Vydūno gimnazistų idėjos

diena ltNereikia būti patyrusiu verslininku, kad galėtum įgyvendinti savo svajonių idėją.

Tai drąsiai tvirtina Lietuvos moksleiviai, šiemet dalyvausiantys antrus metus vyksiančiame ir gerokai išaugusiame tiek dalyvių, tiek ir lektorių skaičiumi edukaciniame projekte LIFTAS. Projekte dalyvauja ir aktyvūs Vydūno gimnazijos gimnazistai.

Šiemet projektas LIFTAS kils dar galingiau, aukščiau ir novatoriškiau, skelbia organizatoriai. Iki birželio vidurio moksleiviai iš visos Lietuvos gilinsis į verslo paslaptis: dalyvaus seminaruose, generuos naujas verslo idėjas, o  padedami DNB banko specialistų jas tobulins ir rengs savo verslo planus.

Net 70-ties mokyklų komandos šiemet varžysis dėl savo idėjos įgyvendinimo, kuri bus naudinga mokyklos ar net miestelio bendruomenei. Pirmosios vietos laimėtojams bus skirta 10 tūkst. lt, antrosios – 5 tūkst. lt.

Pernai pirmojo edukacinio projekto LIFTAS nugalėtojai – Panevėžio Juozo Miltinio bei Klaipėdos Baltijos gimnazijų auklėtiniai – jau spėjo įgyvendinti savo svajones. Komisija labai gerai įvertino jų unikalių verslo planų parengimą, idėjų verslumą, įdomumą, aktualumą, naudą gimnazijos bendruomenei bei pristatymo originalumą.

Panevėžio gimnazistai puikiai kyla LIFTU; jie jau įkūrė keliaujantį mobilų teatrą, panaudodami lengvai konstruojamas pakylas ir apšvietimo bei įgarsinimo sistemas, taip praplėsdami ribotas teatro erdves kūrybinei gimnazistų veiklai.

Klaipėdos Baltijos gimnazijos jaunieji verslininkai irgi džiaugiasi jau įrengta keramikos studija. Studijoje nuolatos dirba 30 gimnazistų, jie ruošiasi Mokomųjų Mokinių Bendrovių mugei, kurioje pristatys savo keramikos dirbinius.

„Visas mokyklas labai raginu dalyvauti projekte LIFTAS, jaunimui tai nepamirštama patirtis. Gimnazistai specialiose lektorių paskaitose mokomi kurti verslo idėjas, kalbėti prieš auditoriją, vyksta susitikimai, kuriuose moksleiviai gauna ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių“, – pasakojo Klaipėdos Baltijos gimnazijos atstovė ir idėjos koordinatorė Renata Česnelienė.