Egiptas žiemą: romantika po dykumos dangumi ir kelionė į hipių Meką

egypt2Vienas didžiausių pasaulyje turizmo tinklalapių HolidayCheck.com paskelbė, kad Egipto miestai Hurgada ir Marsa Alam tapo geidžiamiausiais atostogų kurortais 2013 metais. 20 milijonų HolidayCheck.com lankytojų Hurgadą pripažino  geriausia atostogų vieta auksinių paplūdimių mėgėjams, o  Marsa Alam – tinkamiausia vieta romantiškoms atostogoms.

Romantikos Egipte tikrai nestinga, ypač prisiminimus, kad gruodžio pabaigoje viešėdami šioje šalyje galėjote pasigrožėti apokaliptiniu reginiu – apsnigta dykuma. Šiemet Egipte pasnigo pirmą kartą per pastarąjį šimtmetį.

Išmokite vaikščioti vandeniu

Tik nepamanykite, kad ir į Egiptą atėjo žiema. Raudonosios jūros kurortuose saulė garantuota ištisus metus. Čia snieglentę ar slides galite iškeisti į burlentę, banglentę ar naro kostiumą.

Egipto kurortai kviečia išbandyti ir naujausias vandens pramogas, sparčiai populiarėjančias visame pasaulyje: linksmybes su draugais ant neskęstančio kilimo, ėjimą vandeniu pripučiamose guminėse sferose ar skraidymą virš vandens. Sklęsti virš tyvuliuojančios jūros galėsite keliais būdais – parašiutu, parasparniu, sklandytuvu arba būsite pakviesti išbandyti naują pramogą, vaikščiojimą ant jūros bangų, pakelti milžiniškos vandens srovės. Pasijusite tarsi filmo „X Men“ žvaigždės!

Norinčius pagilinti savo žinias, pakviesime į neginčijamai įspūdingiausią, didžiausią pasaulyje vandens pasaulio muziejų Hurgadoje. Trokštantys atsipalaiduoti po sunkių darbų ir sustiprinti žiemą pašlijusią sveikatą kviečiami į Safaga kurortą garsų visame pasaulyje terapinėmis gydomosiomis procedūromis. Čia galėsite pasimėgauti gydomojo Kleopatros dumblo ar dykumos smėlio procedūromis.

Aistringiausia vieta žemėje

Jautrios sielos keliautojams labiausiai vertinantiems tūkstantmečių dvasia alsuojančius civilizacijos paminklus, siūloma išbandyti nepatirtus įspūdžius. Egipto pramogų organizatoriai kviečia naktį praleisti… dykumoje.

Taip, dykumoje poroms organizuojama romantiška vakarienė po krintančių žvaigždžių raižomu dangumi. Galima rinktis tradicinę beduinų virtuvę arba vaišintis vakarietiškais patiekalais bei gėrimais. Kad nenuobodžiautumėte kelionių gidai pasiūlys naktines gaudynes dykumoje arba beduinų dainų vakarą prie spingsinčio laužo.

Niekur pasaulyje taip ryškiai nematyti žvaigždžių kaip Egipte. Pažinti dangaus šviesulių raštą, iš kurio skaitė senovės žyniai ir faraonai, galėsite vakarienės dykumoje metu. Skaityti likimą iš žvaigždžių išmokys jus lydintys astrologai.

Viduriniųjų rytų hipių Meka

Į šiaurę nuo Šarm El Šeiko įsikūrusiame sename beduinų žvejų miestelyje Dahab galima ne tik išmokti žvejoti senovinėmis meškerėmis ar tiesiog rankomis, tačiau ir susipažinti su spalvinga miestelio kultūra. Nuo seno Dahab laikomas Viduriniųjų Rytų hipių Meka. Šiame miestelyje renkasi nardytojai ir gamtos mylėtojai iš viso pasaulio. Vanduo paplūdimyje toks skaidrus, kad plikomis akimis galima pamatyti spalvingas žuvis ir milžiniškus koralų miškus. Plati hipių bendruomenė šiame miestelyje gyvena jau 40 metų, tad galite būti tikri, kad vakarus paplūdimyje sutiksite išties siautulingai: jūsų laukia dainos besileidžiant saulei, šokiai iki aušros, naktiniai pasivaikščiojimai kalnais, besivejant kylantį mėnulį.

Hipių bendruomenė yra atvira ir pasiryžusi priimti kiekvieną keliautoją. Susipažinę su gyventojais, turėsite galimybę išmokti tapyti ant audinio, susiverti kriauklių karolius ar pasigaminti šaškes iš akmenukų. Šie rankdarbiai taps puikia dovana Jūsų laukiantiems draugams ir šeimos nariams Lietuvoje.

Norintiems smėlėtą paplūdimį ir kaitrią saulę iškeisti į prabangų SPA, jūsų lauks viešbučių personalas, kuris  pasiūlys Niujorko klubuose maišomų kokteilių asortimentą ir šaltą it ledas vonią jūsų grožiui puoselėti.

„Džiaugiamės, kad vis daugiau lietuvių atvyksta paviešėti į Egiptą. Kviečiame apsilankyti mūsų šalyje dažniau nei kartą, juk Egiptas bene pasiekiamas ranka. Raudonosios Jūros regiono kurortai siūlo pačius įvairiausius laisvalaikio praleidimo būdus nuo ramaus poilsio iki ekstremalaus sporto. Mes siūlome pramogas ir paslaugas kiekvieno kišenei”, – sakė Egipto turizmo agentūros Šiaurės ir Baltijos šalims atstovas dr. Mohamed Atta Elserbeiny.

Skrydžius iš Lietuvos į Egiptą siūlo per dešimt kelionių agentūrų. Skrydžiai organizuojami tris kartus per savaitę.