Eglė Petrošiūtė: „Meno mokyklai linkiu ir toliau visus stebinti“

Klaidinga manyti, kad meno mokykla yra vien tik ta vieta, kurioje mokomasi muzikos, šokti ir pan.

Eglė sako, kad visos įsimintiniausios akimirkos mokantis Šilutės meno mokykloje jai siejasi su pučiamųjų orkestru „Pamarys“.

Tai vieta, kuri padeda formuotis asmenybei, asmens socialiniams įgūdžiams ir tai, man, nedrąsiai mergaitei iš nedidelio kaimelio, vos tik pradėjusiai mokytis Šilutės meno mokykloje, buvo ypač svarbu.

Reikėtų paminėti ir tai, kad, asmeniui net ir tiesiogiai nesiejančiam savo gyvenimo su muzika, tokio pobūdžio išsilavinimas yra neabejotinai svarbus. Mano atveju – teisininkui, nes šiuo metu studijuoju teisę ir aktyviai dirbu įmonėje teisės srityje. Toks išsilavinimas svarbus labiausiai todėl, kad šiandienos žmogui jau nebeužtenka tik turėti diplomą. Pirmiausia jis turi būti išprusęs intelektualiai ir labai apsiskaitęs, o muzikinis išsilavinimas, neabejotinai yra didelė to išsprusimo dalis.

Šilutės meno mokykloje patyriau daugybę įsimintinų akimirkų. Man pasisekė, nepaisant to, kad Šilutės meno mokyklą ir mano namus visados skyrė daugiau kaip 30 km atstumas, aš grojau Gražvydo Railos vadovaujamame Meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestre „Pamarys“. Taigi, visos įsimintiniausios akimirkos mokantis Meno mokykloje man neišvengiamai siejasi su šiuo orkestru, jo koncertais, čempionatais.

Reikėtų pastebėti, kad prie visų mano įsimintiniausių akimirkų ir gerųjų patirčių ženkliai yra prisidėjęs ir mano specialybės mokytojas Edgaras. Ko gero, be šio mokytojo rūpesčio ir jo didžiulio indėlio tų įsimintinų akimirkų ir patirčių būtų žymiai mažiau.

Šilutė yra unikalus miestas, kuris iš kitų miestų išsiskiria savo gamta, architektūra. Tačiau šiuolaikinį žmogų net ir tokiais išskirtiniais dalykais jau gali būti sunku nustebinti. Dėl šios priežasties Šilutės meno mokykla, mano nuomone, yra neabejotinai vienas iš svarbiausių objektų Šilutės mieste. Šios mokyklos dėka, Šilutė tiek Lietuvoje, tiek Europoje pastebima vis dažniau ir tai labai džiugina.

Savo miesto Meno mokyklai, jos mokytojams ir mokiniams gražaus jubiliejaus proga linkiu ir toliau mus visus stebinti bei džiuginti.