Eglės įžiebimo renginiai – padėka kiekvienam šilutiškiui

egleLazerių projekcijos, muzikos ir fejerverkų puokštė, pasakų herojai – nykštukai ir laiškanešiai, ugnies misterija, rajono meno kolektyvų ir žymiausių šalies dainininkų pasirodymai – taip griausmingai penktadienį šilutiškiai įžiebė savo miesto Kalėdų eglę.

Įžiebus eglę kartu atsisveikinta su Lietuvos kultūros sostinės vardu. Sostinės titulą šilutiškiai perdavė Anykščiams. Didžiųjų švenčių laukimas prasidėjo.

Šilutiškių laiškai iškeliavo į Laplandiją

Miesto eglės įžiebimo ceremoniją šiemet organizavo Klaipėdos UAB „Renginių centras“. Šio centro režisierius Marius Tumšys su kolegomis apie pietus vos spėjo suktis.

Pirmiausia prie Kultūros pramogų centro įrengtas pasakų namelis, šalia kurio pastatyta Kalėdų pašto dėžė. Mažieji jau iš anksto žinojo, kad ateidami eglės įžiebimo šventėn gali atsinešti laiškų Kalėdų Seneliui. Tad ir suko vaikai su laiškais rankose prie tos dėžės, ir sukrovė į ją, kaip vėliau paaiškėjo, apie pusę tonos laiškų. „Ledų rinkinio, lėktuvo su pultu, lėlės, mašinytės, daug daug saldainių…“, – tokius savo norus „Šilutės naujienoms“ atskleidė mažieji šilutiškiai.

Belaukdami šventės kulminacijos dideli ir maži šilutiškiai galėjo sukiotis čia pat surengtoje mugėje. Vaikai buvo įtraukti į kalėdinį muzikinį spektaklį „Baltos natos“, o sakrališką aurą aplink atnešė giesmės, kurias atliko rajono mokyklų jaunimas. Tarsi maži nykštukai, raudonos fėjos vaikai patys atrodė tarsi nužengę iš pasakos.

Deja, vieno įsipareigojimo šilutiškiams renginio organizatoriai neįvykdė – Kalėdų Senelio sraigtasparnis, kuris turėjo atskristi į Šilutę ir išvežti mažųjų laiškus, neatskrido. Šventės vedėjai kaltę suvertė netikusioms oro sąlygoms, bet patikino, kad vaikų laiškus jau kitą dieną tiesiai į Laplandiją Seneliui nugabens nykštukai.

Į Anykščius iškeliavo titulas ir angelas

Perimti Kultūros sostinės titulo į šventę atvyko Anykščių mero pavaduotojas Donatas Krikštaponis. Jis patikino, kad anykštėnai džiaugiasi gavę šį titulą ir pasižada garbingai nešti jį kitais metais. O pirmasis Anykščių gyventojų džiaugsmą pajuto Šilutės rajono meras Virgilijus Pozingis, mat būtent jam atiteko svečių atvežtas suvenyras – marškinėliai su „Anykščių – Lietuvos kultūros sostinės – 2012“ simbolika.

Pernai savo mieste Angelų muziejų įkūrę anykštėnai šilutiškiams atvežė albumą apie angelus. Mūsų rajono vadovai svečiams įteikė dar vieną angelą, kuris, D.Krikštaponio žodžiais tariant, muziejuje stovės garbingiausioje vietoje. Svečiui dovanotas ir Gyvybės medis.

Įspūdingiausia vakaro puošmena tapo ugnies, lazerių, muzikos ir pirotechnikos spektaklis „Metų laikai“, po kurio, nuspaudus simbolinį raudoną mygtuką, įžiebta Kalėdų eglė. Apšviesti iš tamsos išniro būgnininkai, scenoje skraidė žiežirbos, ratu sukosi ugnies liežuviai. Fakyrų pasirodymą papildė šilutiškių choreografiniai numeriai, ne mažiau ugninga smuikininkė, užbūrė ore viražus atliekanti akrobatė.

Kulminaciniu momentu tapo lazerių projekcijos ir fejerverkai, privertę iš nuostabos ir susižavėjimo aikčioti susirinkusiuosius.

joomplu:1595 joomplu:1597 joomplu:1614
Daugiau nuotraukų albume.

Padėka kiekvienam šilutiškiui

Vakare šilutiškiai rinkosi į mero V.Pozingio padėkos vakarą evangelikų liuteronų bažnyčioje. Įvairiomis spalvomis nušvintantis, žvakėmis apstatytas altorius pabrėžė jaukią ir šiltą vakaro atmosferą, nuoširdžią ir be perdėtos pompastikos.

Po bažnyčios skliautais skambėjo garsių šalies operos dainininkų – Valstybinio operos ir baleto teatro solistų Joanos Gedmintaitės ir Rafailo Karpio bei Klaipėdos muzikinio teatro solistų Ritos Petrauskaitės ir Mindaugo Rojaus atliekami klasikos šedevrai iš pasaulinio muzikos lobyno.

Meras susirinkusiems svečiams dėkojo už polėkį, idėjas, paramą puoselėjant Pamario krašto tradicijas. Dėkojo žmonėms, kurie ištisus metus savo darbu prisidėjo prie kiekvieno renginio įgyvendinimo. „Šilutės kraštui šie metai buvo gražių siekiamybių ir išsipildžiusių lūkesčių metai, neužmirštamas įspūdingas Šilutės 500 metų jubiliejus, įgyvendinta ambicinga ir kūrybinga Šilutės Lietuvos kultūros sostinės 2011 programa.

„Su visais kartu didžiuojuosi nuveiktais darbais ir dėkoju kiekvienam Pamario krašto žmogui, padėjusiam išgarsinti Šilutės 500 metų jubiliejų ir į įspūdingą Lietuvos kultūros sostinių sąrašą įrašiusiam garbingą Šilutės vardą“, – sakė meras V.Pozingis
Šie renginiai, pasak mero, tai padėka kiekvienam šilutiškiui, kuris idėjomis, darbu, pajauta, materialiniu ir dvasiniu palaikymu į 2011-ųjų metraštį padėjo įrašyti du įspūdingus įvykius.

Publika nuščiuvo į bažnyčią įžengus teatralizuotai eisenai. Skambant bažnyčios varpams virš žiūrovų galvų baltais laivais plaukė miesto simboliai – H.Šojaus šeimos nariai, rankose laikydami Šilutės 500-mečio vėliavą. Ji ant evangelikų liuteronų bažnyčios varpinės buvo pakabinta miesto jubiliejaus išvakarėse.

Apkeliavusi H.Šojaus, Klaipėdos apskrities komtūro, leidusio 1511 metais Jurgiui Talat steigti karčemą šile, ir mero V.Pozingio rankas, vėliava perduota Šilutės muziejaus direktorei Rozai Šikšnienei ir taps muziejaus eksponatu.