Eglutė nustebino milžiniškais kankorėžiais

eglute jovaisa kankoreziaiŠtai tokius neregėto dydžio kankorėžius brandinanti eglaitė auga Juknaičiuose gyvenančio Macikų socialinės globos namų direktoriaus Romualdo Jovaišos sodyboje.

Medelis vaisius subrandino pirmą kartą per 14 metų, tad R.Jovaiša nutarė juos parodyti ir kitiems „Šilutės naujienų“ skaitytojams.

Mažutę, vos 10 ar 15 cm aukščio eglaitę Jovaišų šeima prieš 14 metų parsivežė iš Kauno. Šį ir dar keletą įdomesnių augalų (ginkmedį, tulpmedį ir kitus) pirko iš privataus augalininkystės ūkio.

Tuomet nė neįtarė, kad sidabrinė eglaitė kada nors išaugins dar neregėto dydžio kankorėžius.

Augo ji itin lėtai – per metus vos po 5-6 centimetrus. Per visą tą laiką nebuvo išauginusi nė vieno kankorėžio, tad šeima manė, kad taip bus ir toliau. Todėl neatkreipė dėmesio, kai šį pavasarį ant šakelių pamatė mažučius pumpurėlius. „Atsitokėjome tik tada, kai tie pumpurėliai pradėjo neįtikėtinais tempais didėti“, – sako R.Jovaiša.

Jis tikina per savo amžių nematęs nei tokios eglaitės, kurios spygliai neduria, nei tokių kankorėžių, kurių skersmuo būtų 7 cm, o aukštis – apie 12 cm dydžio.  eglute  kankoreziai

Dar smagiau, kad kankorėžiai gamina išskirtinai malonaus skonio sakus, kuriuos R.Jovaiša prisipažįsta kartkartėmis surenkantis šaukšteliu ir suvalgantis. Jie, anot pašnekovo, primena vaikystėje skanautų vyšnių sakų skonį.

Jovaišos dabar jau nebeprisimena tikrojo medelio pavadinimo, sako, kad popierėlis ant kurio jis buvęs užrašytas, nežinia kur nusimetė. Todėl lauktų kitų tokias eglaites auginančių grožio mėgėjų atsiliepimo. Gal jie ir pavadinimą pasakytų, ir auginimo ypatumais pasidalintų. Bendraminčiai jam gali paskambinti tel. 8 698 37722.

Patys juknaitiškiai ypatingos priežiūros medeliui neskyrė – nei jį laistė, nei tręšė.

Jovaišoms kol kas nepavyko sulaukti ir kartu su eglute pirkto tulpmedžio žiedų, mat ir šis medis visu grožiu pasirodyti neskuba – pražįsta tik 18-20 metų sulaukęs. Bet R.Jovaiša pažadėjo, kad jam pražydus grožiu irgi pasidalins su mūsų skaitytojais.