Egzaminai baigėsi: rajone 17 šimtukų, geriausiai laikyta anglų kalba, blogiausiai – matematika

Jau daug metų puikiai anglų kalbos egzaminą laikantys šalies abiturientai šiai tradicijai nenusileidžia ir šiemet, o Šilutės rajono jaunimas – ne išimtis: šiemet mūsų gimnazistų šio egzamino žinios įvertintos 10-čia šimtukų. Užtat su matematika daug prasčiau: šimtukas vos 1, o daugiau nei trečdalis laikiusiųjų šio egzamino iš viso neišlaikė.

Užtat šiemet net ir neįprastai – nuotoliniu būdu mokslo metus baigusios mūsų rajono gimnazijos subrandino neįtikėtinai daug, net 17 šimtukais įvertintų egzaminų rezultatų. Daugiausiai šimtukų surinko – net 11 – Šilutės Vydūno gimnazijos abiturientai.

Visi geriausieji iš geriausiųjų bus pagerbti kitą savaitę organizuojamo renginio metu.

Šiemetiniai rezultatai nenukrypo nuo taisyklės

Anglų kalbos rezultatai jau daugelį metų yra puikūs visoje šalyje. „Iš 18 022 šiemet laikiusiųjų anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą 9 proc. kandidatų gavo šimto balų įvertinimus, o neišlaikė vos 1 proc. Istorijos egzamino rezultatai taip pat labai geri. Iš 7 780 kandidatų, jo neišlaikė vos 17 kandidatų, o šimtukus gavo 11“, – Nacionalinės švietimo agentūros direktorės Rūtos Krasauskienės informaciją cituoja respublikinė žiniasklaida.

Tačiau ne tokia optimistinė gaida skamba, kuomet R. Krasauskienė prabyla apie matematiką, kurios rezultatai visoje šalyje prastėja jau daug metų.

Šią savaitę paskelbti valstybinių brandos egzaminų rezultatai vėl paliudijo abi šias taisykles.

11 šimtukų – Vydūno gimnazijoje

Panašūs rezultatai ir Šilutės rajone. Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vedėja Rasa Žemailienė primena, kad pernai rajone turėjome 14 šimtukininkų. Šiemetiniai egzaminų rezultatai nustebino dar labiau – net 17-os abiturientų egzaminų žinios įvertintos šiuo aukščiausiu balu.

Kaip jau minėta, 100 balų įvertintos 10 abiturientų anglų kalbos žinios, po du šimtukus gavo informacinių technologijų ir lietuvių kalbos valstybinį egzaminus laikę abiturientai, po 1 šimtuką įvertintos biologiją, vokiečių kalbą ir matematiką laikiusių gimnazistų žinios.

Jau nebe pirmus metus geriausių rezultatų pasiekiančių abiturientų kalve vadinama Vydūno gimnazija pirmauja ir šiemet: jos sąskaitoje net 11 šimtukų už abiturientų laikytus egzaminus. Dar 5 aukščiausius įvertinimus už egzaminus surinko Šilutės pirmosios gimnazijos abiturientai, vieną – Žemaičių Naumiesčio gimnazijos.

Pasak R. Žemailienės, kad ir kaip bebūtų keista, bet anglų kalbą ir mūsų krašto moksleiviai jau daug metų laiko geresniais balais, nei gimtąją kalbą. Ir šiemet šis užsienio kalbos egzaminas išlaikytas beveik dvigubai aukštesniais balais, nei lietuvių kalbos egzaminas.

Liūdniausia situacija ir vėl su matematika – šio egzamino neišlaikė daugiau nei trečdalis jį laikiusių rajono gimnazistų.

Išimtimi iš taisyklės R. Žemailienė pavadino vokiečių kalbos egzaminą, kurį šiemet laikė tik du mūsų krašto abiturientai. Jų abiejų rezultatų vidurkis siekia net 95,5 balo, o vienas šį egzaminą išlaikė net 100 balų.