Eilėje prie valdžios – 8 galimi merai ir 421 politikas

DSC 1111Pati prasčiausia 7-ojo šaukimo savivaldybės Taryba, išgarsinusi mūsų kraštą politinėmis išdavystėmis ir keliais valdžios perversmais, taip ir negalėjo garbingai perduoti, kaip kituose miestuose, savo įgaliojimų kitiems mūsų išrinktiesiems – išrinktųjų paprasčiausiai nėra…

Pakartotinių rinkimų, vyksiančių birželio 21 dieną, maratonas jau įgavo pagreitį, nes praėjusią savaitę Vyriausiojoje rinkimų komisijoje įregistruoti visi naujų savivaldos rinkimų dalyviai – partijos ir visuomeniniai rinkimų komitetai (VRK) pateikė pretendentų į mero postą pareiškimus bei pretendentų į savivaldybės Tarybą sąrašus.

Rajoną valdyti nori 8 kandidatai į merus

Taip kaip ir per praėjusius rinkimus, pretendentų į aukščiausią savivaldybės vadovo postą eilėje – vėl 8 kandidatai. Tarp jų – 5 iš naujo šio tikslo siekiantys: Arvydas Jakas (iškėlė Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), Vytautas Laurinaitis (iškėlė partija Tvarka ir teisingumas), Virgilijus Pozingis (iškėlė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Sandra Tamašauskienė (iškėlė Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai) ir Daiva Žebelienė (iškėlė VRK „Už žmonių valdžią“).
Į naują kovą dėl valdžios įsilies ir 4 nauji pretendentai.

Rinkimų biuletenių klastojimu pagarsėję socaldemokratai savo buvusį pretendentą į savivaldybės mero postą Sigitą Šeputį pakeitė kitu kandidatu. Dabar socialdemokratus į pergalę ves Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Alfredas Stasys Nausėda.

Darbo partija, kuri prieš porą mėnesių agitavo, kad geriausias meras būtų daug metų rajono civilinei ir priešgaisrinei saugai vadovavęs Romualdas Renčeliauskas, dabar jį jau tikrai išleido į užtarnautą poilsį. Šio buvusio pretendento į merus nebeįrašė net į kandidatų į savivaldybės Tarybą sąrašą. Dabar Darbo partija siekti mero posto iškėlė Tomą Budrikį.

Žlugusiuose rinkimuose pasiektu rezultatu tikriausiai liko nepatenkinti liberalsąjūdiečiai, nes jie savo buvusį pretendentą į merus, skyriaus pirmininką Raimundą Ambrozaitį pakeitė buvusiu pedagogu nepartiniu Jonu Jatautu. Jis per pirmąjį savivaldos rinkimų bandymą net nebuvo įrašytas šios partijos kandidatų į savivaldybės Tarybą sąraše.

Liberalsąjūdiečiai vylėsi, kad naujuoju jų pasirinktu pretendentu į merus susižavės ir kitos jiems draugiškos partijos ir pasirinks kaip vieną bendrą kandidatą. Bet tikėkimės, kad partijų vienybę galėsime pamatyti sulaukę antrojo pakartotinių rinkimų turo.

Didžiausia staigmena antrą kartą rengiamuose savivaldybės mero rinkimuose be jokios tapo visuomeninio rinkimų komiteto „Šilutės garažai“ pretendentas į merus Stanislovas Žymančius. Anksčiau jis yra dirbęs Mokesčių inspekcijoje, Savivaldybės audito tarnyboje. Dabar kandidato anketoje S.Žymančius nurodo, kad yra mažosios bendrijos „MPTS prekyba“ vadovas.

Praėjusiuose rinkimuose šis šilutiškis nepretendavo į mero postą. Dar blogiau – jo vadovaujamo komiteto „Šilutės garažai“ pretendentai į savivaldybės Tarybą buvo pašalinti iš rinkimų kampanijos, nes nesugebėjo apygardos komisijai pristatyti būtino gyventojų, palaikančių šiuos pretendentus, parašų skaičiaus. Reikia tik palinkėti, kad šį kartą viskas pavyktų sėkmingai.

421 pretendentas – į 25 savivaldybės Tarybos vietas

Birželio 21 dieną savivaldybės Tarybos rinkimuose politikų karjeros sieks net 421 pretendentas. Tiek žmonių yra registruoti kandidatais į savivaldybės Tarybą politinių partijų ir visuomeninių rinkimų komitetų sąrašuose. Didžiausius pretendentų sąrašus – po 50 žmonių (net po 2 pretendentus į vieną Tarybos nario vietą) – turi pateikusios Socialdemokratų partija, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei VRK „Už žmonių valdžią“.

Socialdemokratų sąraše pirmuoju įrašytas A.S.Nausėda, be to, pirmajame penketuke yra (iš eilės) – Sigitas Šeputis, Algis Bekeris, Algirdas Balčytis bei Alfonsas Vanagas. Beje, A.Bekeris, buvęs socialdemokratų rinkimų štabo vadovas, kilus skandalui dėl rinkimų biuletenių klastojimo, rinkimus jau buvo pavadinęs purvinais ir paskelbęs, kad savivaldos rinkimuose daugiau nebedalyvaus. Tačiau akivaizdu, kad pakeitė nuomonę.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašo lyderis vėl yra Virgilijus Pozingis, jam į kompaniją pirmajame penketuke įrašyti Genovaitė Kimbrienė, Povilas Tunaitis, Georgijus Čvanovas ir Jonas Jaunius.

VRK „Už žmonių valdžią“ lyderė Daiva Žebelienė pasitelkė bene mažiausiai rajono politikoje „sugadintų“ žmonių. Jeigu rinkėjai jiems suteiktų galimybę, jie visi savivaldybės Taryboje dirbtų pirmą kartą. Be D.Žebelienės, pirmąjame šio sąrašo penketuke dar yra Gintė Vingytė, Dovilė Benediktavičienė, Tomas Leščinskas ir Dangira Čiakienė.

49 pretendentus į savivaldybės Tarybą veda Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų lyderė Šilutėje Sandra Tamašauskienė. Jos suburtame bendraminčių sąraše pirmojo penketuko politikai yra Arūnas Kurlianskas, Zigmantas Jaunius, Albina Bumblauskienė bei Vytautas Stanslovas.

Liberalų sąjūdis savivaldos rinkimams yra subūrę 46 pretendentus. Naujasis partijos pretendentas į rajono mero postą (nepartinis) Jonas Jatautas pirmojo penketuko komandoje turės išties patyrusių politikų, dirbusių savivaldoje ir net šalies Parlamente: Raimundą Ambrozaitį, Audrių Endziną, Raimondą Plikšnį bei Joną Purlį.

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) lyderis Arvydas Jakas į rinkimų kovą vedasi 44 pretendentus. Pirmojo penketuko favoritai: Algirdas Gečas, Saulius Malinauskas, Vidmantas Gečas bei Iveta Ambrulaitienė.

Partija Tvarka ir teisingumas į savivaldos rinkimus eina su 41 kandidato sąrašu. Sąrašo lyderis ir pretendentas į savivaldybės merus Vytautas Laurinaitis savivaldybės Taryboje realiausiai tikisi matyti Vaidą Pavilonį, Steponą Kazlauską, Vaidą Bendaravičių ir Laimutę Uselienę.

Darbo partija šį kartą į savivaldos rinkimų kovą siunčia 40 pretendentų. Skyriaus pirmininkas Saulius Stankevičius sąraše įrašytas pirmuoju numeriu. Šios partijos pretendentas į merus Tomas Budrikis sąraše yra antras. Kiti penketuko nariai: Darijus Pundžius, Algimantas Čeponis ir Juozas Sauspreškis. Beje, šią pirmojo politikų penketuko komandą tikrai galima pavadinti neišardoma ir vienas kitam patikima tiek rimtose politinėse kovose, tiek skandaluose.

Šilutiškiai gerai prisimena įvykį Šilutės uoste. Tuomet po gegužės 1-osios iškylos į gamtą visi penki pirmieji Darbo partijos pretendentai į savivaldybės Tarybą įsivėlė į skandalą, kai Šilutės uosto vandenyje buvo pamurkdytas Lietuvoje žinomas futbolo teisėjas. Šilutiškiai lig šiol iš skandale dalyvavusių politikų neišgirdo jokių prisipažinimų ar pasiaiškinimų.

Mažiausiai pretendentų į savivaldybės Tarybą turi rajono politikos naujokas, VRK „Šilutės garažai“ lyderis S.Žymančius. Jo sąraše – tik 15 žmonių, iš kurių tikriausiai nė vienas dar nėra buvęs savivaldos politiku. Pirmojo penketuko nariai yra Giedrius Petrikas, Ramūnas Venckus, Tomas Jašauskas ir Algirdas Dulinskas.

Tačiau gegužės 12 d. baigėsi terminas, per kurį pakartotiniuose rinkimuose Šilutės rajono savivaldybėje norintis dalyvauti VRK „Šilutės garažai“ nesugebėjo laiku surinkti privalomų 310 jų kandidatūras palaikančių gyventojų parašų.