Eilėmis ir muzika palydėjo vasarą

Poezija 3Palydėti išeinančią vasarą ir besileidžiančią rugpjūčio saulę, į literatūrinio žodžio šventę Tauragėje, ant Jūros upės kranto, susirinko didžiulis būrys poezijos gerbėjų. Tai buvo šeštoji lyrikos mylėtojų šventė „Saulėlydžio posmai“, kurioje nebe pirmą kartą dalyvavo ir Šilutės atstovai.
Tauragės kultūros centras su Tauragės literatų klubu „Žingsniai“ paskutinį rugpjūčio trečiadienį kvietė į šeštąjį poezijos vakarą „Saulėlydžio posmai“. Ant Jūros upės kranto susirinkęs įspūdingas būrys poezijos gerbėjų, karščiu alsuojant besibaigiančiai vasarai, maudėsi iš širdžių plaukiančiuose kūrėjų posmuose, ausis penėjo muzika ir godžiai gėrė nostalgišką besileidžiančios saulės vaizdą.

Vakaro vedėjas, klubo „Žingsniai“ vadovas Eugenijus Šaltis šmaikštavo, kad kviečia visus ne tik palydėti, bet ir sutikti. Pirmosios sutiktuvės – Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ kompaktinė plokštelė „Saulėlydžio posmai“, kurioje 16 klubo narių patys skaito savo kūrybos eiles. Tarp jų ir Ona Butkevičienė, solidžiausio amžiaus dalyvė, savo kūryba nustebinusi ne tik tauragiškius, bet ir Lietuvos poezijos mylėtojus. Būdama 85-erių ji išleido pirmąją, šiemet – 96-rių – antrąją poezijos knygą. Gyvendama Lauksargių senelių namuose, ji ne tik lanko renginius, koncertus, bet dalyvauja ir literatūriniuose klubo susiėjimuose. Moteris ir šiuo metu ruošia naują poezijos knygą.

Antrosios sutiktuvės – aštuntoji Jono Jakštaičio-Šapelio knyga vaikams „Šlepu tepu per laukus“, kurią pristatė Tauragės literatų klubo narė Iveta Skurvydienė, prisidėjusi prie knygos išleidimo. Pastarąją, kaip ir visas autoriaus knygas, iliustravo tauragiškiai moksleiviai.

Trečiosios sutiktuvės – šilutiškių kompaktinė plokštelė „Minčių gija“, kurioje 11 šilutiškio bardo Ado Nausėdos dainų ir 22 juknaitiškės poetės Eugenijos Jefimovienės skaitomi savos kūrybos eilėraščiai. Organizatorių išskirtinis dėmesys šilutiškiams leido plačiau pristatyti kompaktinę plokštelę. Adas Nausėda dainavo, Eugenija Jefimovienė, Violeta Astrauskienė ir Eugenijus Šuldiakovas skaitė savo poeziją.

Be šeimininkų ir šilutiškių savo kūrybą skaitė literatai iš Kelmės, Raseinių, Kėdainių, Šilalės, Skaudvilės, Skuodo, Telšių, Marijampolės, Šedbarų, Plungės, Šiaulių ir kt. Skambėjo Tauragės ansamblio „Tango Plius“ muzikiniai intarpai.
Literatūrinio žodžio šventė baigėsi saulei nusileidus už Jūros kranto. Iš širdies, lyg Jūros vanduo, čiurleno kūrėjų žodžiai, eilėse skambėjo ir džiaugsmo, ir vilties gaidelės, ir meilės, ir besibaigiančios vasaros nuotaikos. Tarp dalyvių puikiai įsipynę Šilutės literatai, kuriuos buria E. Šuldiakovas, rado naujų sielos draugų ir subrandino naujų minčių.

Saulė ir vėl tekės laukiant kitos vasaros, o palydėti ją kitąmet toje pačioje vietoje – ant Jūros kranto – rugpjūčio pabaigoje suvažiuos tos pačios ir naujos poeziją mylinčios širdys, kad prasmingai kartu praleistų nepamirštamą rugpjūčio vakarą.