Eilės prie žlaugtų rikuojasi nuo vidurnakčio

Nuo ankstaus ryto prie gamyklos driekiasi eilės. / Sigito Grinčinaičio nuotr.Į „Šilutės naujienų” redakciją penktadienį po pietų paskambinusi ūkininkė skundėsi, kad nemokamai dalinamų žlaugtų, kurie tinka kiaulėms ir galvijams šerti, prie AB „Biofuture” nesulaukia nuo pat ankstaus ryto.

Eilė juda vos vos, nes vidiniame įmonės kieme, moters teigimu, žlaugtai be jokios eilės dalijami „pažįstamiems” – jiems pripildomos didžiulės cisternos.

Atvažiuoja anksčiau

Eilės gale stovintis vieno ūkio samdinys pasakojo, kad prie gamyklos atvažiavo apie 9 valandą ryto, tačiau eilė iki pavakario nepajudėjo.

Eilės priekyje stovintys ūkininkai atvažiavo dar anksčiau, o kai kurie jų kalbėjo, kad žlaugtų kartais tenka laukti ir po dvi paras. Norėdami atsidurti eilės priekyje, daugelis ūkininkų atvažiuoja net 3-4 valandą nakties.

Tačiau „Šilutės naujienoms” jie sakė neturintys pretenzijų dėl gaištamo laiko, nes žlaugtų juk gauna nemokamai.

Vykdo įsipareigojimus

Gamyklos pirkimų direktorius Aldas Mockus pasakojo, kad pirmiausia žlaugtai be eilės yra pilami tiems ūkininkams ir ūkių kompleksams, su kuriais yra sudarytos sutartys. Daliai jų žlaugtai yra pristatomi tiesiai į ūkius – ūkininkai įmonei sumoka transporto išlaidas. Kiti sutartis sudarę ūkininkai į įmonės teritoriją pasiimti žlaugtų atvažiuoja savo transportu.

Eilėje stovintiems sutarčių neturintiems žemdirbiams tenka ilgiau palaukti. Kad nesitrukdytų įmonės darbas, būtina nuolat išvežti žlaugtus. Vien smulkieji ūkininkai visų žlaugtų neišveža.

„Pusę kasdienės normos iki 16 valandos jau atidavėme. Tikrai nėra taip, kad eilėje stovintys žmonės būtų skriaudžiami ir žlaugtų jiems neliktų”, – sakė A.Mockus.

Direktoriaus teigimu, eilė penktadienį galėjo susidaryti dėl to, kad pasiimti žlaugtų atvažiavo daugiau ūkininkų nei įprastai.

„Ketvirtadienį pusę keturių prie įmonės jau nebebuvo nė vieno traktoriaus. Penktadienį žmonės galbūt norėjo savaitgaliui apsirūpinti. Žlaugtus dalinsim ir šeštadienį, bet, ko gero, tokios eilės nebebus”, – penktadienio popietę sakė A.Mockus.

Prieš kelerius metus bandyta kalbėtis su smulkesniais rajono ūkininkais dėl galimybės sudaryti sutartis ir su jais, tačiau, pasak A.Mockaus, patys ūkininkai jų atsisakė.

„Jeigu pasirašoma sutartis, mes įsipareigojame tiekti žlaugtus, o ūkininkai įsipareigoja juos paimti. Bet dažnai būna taip, kad savaitgaliais pasiimti žlaugtų atvažiuoja vos vienas kitas ūkininkas, švenčių dienomis jų visai nebūna. Matydami, kad nepajėgs vykdyti nuolatinių įsipareigojimų, ūkininkai geriau atvažiuoja tada, kai patys nori”, – pasakojo A.Mockus.

Sigito Grinčinaičio nuotr.Sigito Grinčinaičio nuotr.