Eiles rašanti verslininkė ir vaikus skatino kurti

susitikimas su Janina Sveikauskiene 3“…ačiū už žodžio skonį burnoj…” – šiais iškiliojo Lietuvos dainiaus Justino Marcinkevičiaus žodžiais Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje prasidėjo susitikimas su šilutiške verslininke, knygų autore Janina Šveikauskiene, skirtas Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti.

Lietuvių kalba – pats brangiausias pasaulyje deimantas, kurį mes turime, todėl privalome branginti ir saugoti, didžiuotis tuo ką turime, savo istorija, savo šaknimis. O kaip kitaip, jei ne gyvu žodžiu arčiausiai prisiliesime prie kalbos, kad pajaustume jos susitikimas su Janina Sveikauskiene 2skambesį, išgautume visus vaivorykštinius jos atspalvius? Gyvo žodžio skambesį moksleiviams suprantama kalba perteikė renginio viešnia J.Šveikauskienė.

Pavasariu kvepiantį vidudienį į susitikimą su rašytoja atskubėjo Pamario pagrindinės mokyklos ketvirtokai su auklėtojomis Virginija Macijauskiene, Laima Akucevičiene, Diana Lileikiene. Visomis kalbos spalvomis nušvito J.Šveikauskienės bendravimas su vaikais, liejosi prisiminimai iš vaikystės, kuri prabėgo gyvenant vienoje gražiausių Lietuvos vietų – Druskininkuose.

Pasakodama apie kūrybą vaikams ji drąsino juos, sakė, kad jie visi yra verti kūrybos prisilietimo, nes tai nuspalvina gyvenimą, skatino moksleivius būti drąsiais, nebijoti atskleisti savo kūrybiškumo, tikėti savimi.

J.Šveikauskienė pristatė savo pirmąją knygelę vaikams “Sodo šeimynėlė”, skaitė ištraukas iš planuojamos išleisti naujos knygelės. Liejosi dalyvių klausimai, skambėjo linksmi atsakymai ir vaikų juokas. Susitikimas neprailgo, nes viešnia šiltu žodžiu pasibeldė į kiekvieno širdelę.