Eilių atlikti arešto bausmę laisvės atėmimo vietose neliko

Eilių atlikti arešto bausmę Lietuvos laisvės atėmimo vietose šiuo metu nėra, informavo Lietuvos kalėjimų tarnyba.

„Ankstesniais metais buvo atvejų, kai nuteistiesiems arešto bausme jos atlikimo laikas buvo nukeliamas vėlesniam terminui dėl susidariusių sąlygų COVID-19 pandemijos metu. Karantino laikotarpiu nebuvo įmanoma užtikrinti bausmę atliekančių asmenų izoliacijos dėl galimo užkrato plitimo“, – BNS informavo tarnyba.

Arešto bausmės atidėjimų pernai ir ankstesniais metais, esant pandemijai, buvo Kauno ir Šiaulių tardymo izoliatoriuose, taip pat Alytaus pataisos namuose. Tuomet skelbta, jog atlikti arešto bausmę buvo susidariusios dviejų-trijų mėnesių eilės.

Anot tarnybos, nuo šių metų sausio 1 dienos šios įkalinimo įstaigos buvo reorganizuotos ir pervardintos į Kauno, Šiaulių ir Alytaus kalėjimus.

„Juose dabar nėra atvejų, kad dėl vietos trūkumo būtų nukeliamos arešto bausmės, visi nuteistieji dėl COVID-19 karantino reikalavimų atidėtas arešto bausmes yra jau atlikę“, – pranešė tarnyba.

Šiuo metu arešto bausmes nuteistieji atlieka Kauno, Šiaulių, Alytaus ir Panevėžio kalėjimuose.

Teismas nusikaltusius asmenis į areštinę dažniausiai siunčia už nesunkius nusikaltimus – vagystes, kelių eismo taisyklių pažeidimus (vairavimas neblaiviam), smurtinius nusikaltimus (skausmo sukėlimas, smurtas artimoje aplinkoje), disponavimą narkotinėmis medžiagomis, vengimą atlikti laisvės apribojimo bausmę ir kt.

BNS, Lietuvos naujienų skyrius