Eismą miesto centre sureguliuos gatvių rekonstrukcija

 eismas 1_zibu_aiksteŠilutės r. savivaldybės Eismo saugumo komisija paskutiniajame savo posėdyje nagrinėjo keletą klausimų apie eismo situaciją miesto centrinėse gatvėse. Daugėjant automobilių, eismo problemos darosi vis aštresnės.

Spręstos ir kitos problemos. Vienas šilutiškis pageidavo, kad Lietuvininkų ir Žalgirio gatvės sandūroje būtų pažymėta pėsčiųjų perėja per Žalgirio gatvę. Keli prekybininkai norėtų, kad šalia jų parduotuvėlės Tilžės gatvėje būtų pažymėta automobilių stovėjimo vieta.

Abiem pareiškėjams duoti neigiami atsakymai.

 Perėjų reikia ne visur

Šilutiškis J.M. mano, kad būtinai reikia pažymėti pėsčiųjų perėją Žalgirio gatvėje, priešais Šilutės policijos komisariatą esančioje sankryžoje. Šioje sankryžoje perėja pažymėta tik centrinėje – Lietuvininkų gatvėje.

Eismo saugumo komisijos nariai nutarė, kad situacija Žalgirio gatvėje ir taip yra visiškai aiški – čia pėstiesiems per gatvę galima eiti, tarsi jie eitų šaligatvio tąsa. Be to, jei perėja čia būtų pažymėta, tai į centrinę gatvę įsukantys automobiliai būtų priversti sustoti tiesiog ant perėjos. O tai daryti draudžia Kelių eismo taisyklės (KET).

Be to, pasak policijos atstovo Alvydo Balandžio, KET nurodyta, jog tokiose sankryžose, kur perėjos nepažymėtos, pėstieji privalo eiti tiesiog lygiagrečiai šaligatvio linijai.

Trišalėje sankryžoje eismą reguliuos žiedaseismas 1_zalgirio_g

Tilžės g. 8 parduotuvėlę turintys šilutiškiai prašo leisti rezervuoti stovėjimo vietas prie šio pastato porai valandų per dieną. Verslininkai nurodė, kad šiuo metu čia gretimų parduotuvėlių šeimininkai savo mašinas palieka visą darbo dieną, nors galėtų jas statyti atokiau – tikrai yra vietos. Susitarti su kaimynais geruoju nepavyksta.

Priešais parduotuvę pastatyti automobiliai trukdo privažiuoti prekių tiekėjams, kurie prekes atveža didelėmis mašinomis ar autobusiukais. Prekes iškrauti tenka sustojus tiesiog važiuojamojoje gatvės dalyje, o tai trukdo eismui. Iš kitų pastato pusių privažiuoti tiekėjams nėra galimybės, nes šis rajonas labai tankiai užstatytas.

Komisijos nariai pareiškėjams nurodė, jog šiuo metu yra rengiamas Šilutės Lietuvininkų ir Tilžės gatvių su prieigomis rekonstrukcijos projektas. Visi šilutiškių pageidavimai dėl situacijos gatvėse bus perduoti projektuotojams. Projekte ekspertai numatys visas įmanomas eismo pertvarkymo priemones.

Be to, Lietuvininkų – Tilžės – M.Jankaus gatvių sankryžoje bus įrengtas mažasis žiedas, tad čia eismo situacija keisis iš esmės.