Eismas bus saugus ir prie Pajūriškių kapinių, ir šalia Rusnės mokyklos

eismasSavivaldybės Eismo saugumo komisijai tenka nagrinėti ne tik miesto gatvėse, bet ir atokiausiuose rajono kampeliuose kylančias problemines situacijas.
Tokios susidarė ir Vainute bei Rusnėje.

Kapinaičių teritorijoje automobiliai nestovės

Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus Eismo saugumo komisijos paprašė uždrausti automobiliams stovėti Bikavėnų kaimo pakraštyje esančių Pajūriškių kapinaičių teritorijoje.

Pasak seniūno, šios dar veikiančios kapinaitės yra kelyje Bikavėnai – Žvingiai, kuris priklauso Klaipėdos regiono keliams. Pravažiavimas yra toks siauras, kad ypač religinių švenčių metu, kai suvažiuoja daugiau lankytojų, kapinių teritorijoje tampa sunku prasilenkti, nes dažniausiai į kapines atvažiavę žmonės automobilius pasistato šalia jų tvoros.

Tiesa, visai netoli yra tvarkinga aikštelė, bet ją vairuotojai ignoruoja.

Seniūnas mano, kad šių kapinaičių teritorijoje būtų tikslinga pastatyti ženklus „Stovėti draudžiama“.
Komisijos nariai domėjosi, kaip bus Vėlinių dienomis, kuomet į kapines suvažiuos daug mašinų. Anot seniūno, kaip tik pastatyti tokie ženklai jau ir bus išsprendę problemą.

Nutarta, kad tokie ženklai šalia kapinaičių atsiras, tik dar reikės gauti Klaipėdos regiono kelių leidimą. Taip pat bus pastatyta ir nuoroda į stovėjimo aikštelę.

Mokyklos teritorijoje – 10 km/val. greitis

Rusnės specialiosios mokyklos direktorius Romualdas Blechertas prašė leisti prie įstaigos vartų pastatyti ženklą, automobilių greitį ribojantį iki 10 km per valandą.

Anot direktoriaus, mokyklos teritorija yra labai didelė ir pasitaiko atvejų, kai maisto produktus atvežantys automobiliai čia važiuoja greičiau, todėl pedagogams yra pagrindo nerimauti dėl moksleivių saugumo.

Komisijos narys Viktoras Bičkauskas replikavo, jog mokyklos teritorijoje greitį galima būtų apriboti net iki 5 km per valandą.
Komisija rusniškių prašymui irgi neprieštaravo, juo labiau kad ženklą įstaiga pasistatys savo lėšomis.